Ukraina Elchisi bilan uchrashuv
2019-yining 22-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov o‘z diplomatik missiyasini tugatayotgan Ukrainaning Favqulodda va Muxtor Elchisi Yuriy Savchenkoni qabul qildi.
Uchrashuvda ko‘p qirrali O‘zbekiston-Ukraina aloqalarining holati va ushbu hamkorlikni, birinchi navbatda ulkan foydalanilmagan salohiyat mavjud bo‘lgan savdo-iqtisodiy sohada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Muloqot chog‘ida ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashda Elchining ko‘p yillik faoliyatiga yuqori baho berildi.

Meeting with the Ambassador of Ukraine
On April 22, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine Yuriy Savchenko, completing his diplomatic mission to Uzbekistan.
According to Uzbekistan MFA, the parties discussed the development prospects of multifaceted Uzbekistan – Ukraine relations, primarily in trade-economic sphere, where there is a significant untapped potential.
At the meeting, Ambassador's long-term activity on strengthening bilateral relations was highly appreciated.