Ukraina Elchisi bilan uchrashuv
2019-yining 22-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov o‘z diplomatik missiyasini tugatayotgan Ukrainaning Favqulodda va Muxtor Elchisi Yuriy Savchenkoni qabul qildi.
Uchrashuvda ko‘p qirrali O‘zbekiston-Ukraina aloqalarining holati va ushbu hamkorlikni, birinchi navbatda ulkan foydalanilmagan salohiyat mavjud bo‘lgan savdo-iqtisodiy sohada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Muloqot chog‘ida ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashda Elchining ko‘p yillik faoliyatiga yuqori baho berildi.

Встречa с Послом Украины
22 апреля 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Украины Юрия Савченко, завершающего свою дипломатическую миссию.
Стороны обсудили состояние и перспективы развития многоплановых узбекско-украинских связей, прежде всего в торгово-экономической сфере, где имеется значительный незадействованный потенциал.
В ходе встречи была дана высокая оценка многолетней работе Посла по укреплению двусторонних отношений.
Посол, со своей стороны, выразил признательность за поддержку его дипломатической деятельности в Узбекистане.