Qozogʻiston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2019-yilning 26-fevral kuni tashqi ishlar vazirliklari oʻrtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi raundida ishtirok etish uchun Ostona shahriga borgan Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Qozogʻiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Beybut Atamqulov bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida ikki tomonlama munosabatlarning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Avvalo, Qozogʻiston Prezidenti Nursulton Nazarbayevning 2019-yil aprel oyida Toshkent shahrida oʻtkazilishi belgilangan Markaziy Osiyo davlat rahbarlari Ikkinchi Maslahat uchrashuvidagi ishtirokining amaliy jihatlari toʻgʻrisida soʻz bordi.
Shuningdek, 2018-yilda yakuniga yetgan “Qozogʻistonda Oʻzbekiston yili”ning mantiqiy davomi boʻlmish “Oʻzbekistonda Qozogʻiston yili”ni oʻtkazish dasturi loyihasi boʻyicha ham fikr almashildi.
Qozogʻiston TIV rahbari qayd etganidek, ikki davlat prezidentlarining siyosiy irodasi tufayli ikki tomonlama munosabatlar yuqori darajaga chiqdi va barqaror rivojlanish tusini olmoqda. Vazir tomonidan mamlakatlarimiz oʻrtasida barcha sohalarda koʻp qirrali hamkorlikni kengaytirish uchun yirik imkoniyatlar mavjudligi taʼkidlandi.

Встреча с главой МИД Казахстана
26 февраля 2019 года прибывший г.Астану для участия в очередном раунде межмидовских политических консультаций первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Министром иностранных дел Республики Казахстан Бейбутом Атамкуловым.
Стороны обсудили актуальные вопросы двусторонних отношений. Прежде всего речь шла о практических аспектах участия Президента Казахстана Нурсултана Назарбаева во Второй Консультативной встрече глав государств Центральной Азии, которая намечена на апрель 2019 года в г.Ташкенте.
Также состоялся обмен мнениями по проекту программы проведения «Года Казахстана в Узбекистане», который должен стать естественным продолжением «Года Узбекистана в Казахстане», завершившегося в 2018 году.
Глава МИД Казахстана отметил высокий уровень двусторонних отношений, которые благодаря политической воле лидеров двух стран приобретают устойчиво растущий характер. Министр подчеркнул, что между нашими странами имеются значительные ресурсы для наращивания многопланового сотрудничества во всех сферах взаимодействия.