Qozogʻiston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2019-yilning 26-fevral kuni tashqi ishlar vazirliklari oʻrtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi raundida ishtirok etish uchun Ostona shahriga borgan Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Qozogʻiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Beybut Atamqulov bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida ikki tomonlama munosabatlarning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Avvalo, Qozogʻiston Prezidenti Nursulton Nazarbayevning 2019-yil aprel oyida Toshkent shahrida oʻtkazilishi belgilangan Markaziy Osiyo davlat rahbarlari Ikkinchi Maslahat uchrashuvidagi ishtirokining amaliy jihatlari toʻgʻrisida soʻz bordi.
Shuningdek, 2018-yilda yakuniga yetgan “Qozogʻistonda Oʻzbekiston yili”ning mantiqiy davomi boʻlmish “Oʻzbekistonda Qozogʻiston yili”ni oʻtkazish dasturi loyihasi boʻyicha ham fikr almashildi.
Qozogʻiston TIV rahbari qayd etganidek, ikki davlat prezidentlarining siyosiy irodasi tufayli ikki tomonlama munosabatlar yuqori darajaga chiqdi va barqaror rivojlanish tusini olmoqda. Vazir tomonidan mamlakatlarimiz oʻrtasida barcha sohalarda koʻp qirrali hamkorlikni kengaytirish uchun yirik imkoniyatlar mavjudligi taʼkidlandi.

Meeting with the Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan
On February 26, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Ilkhom Nematov, who arrived in Astana to attend inter-MFA political consultations, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan Beibut Atamkulov.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, the sides discussed current issues of bilateral relations. Practical aspects of participation of the President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev in the Second Consultative meeting of the Heads of Central Asian countries, which is scheduled for April 2019 in Tashkent were discussed
Views were exchanged on the draft program of holding the Year of Kazakhstan in Uzbekistan, which should become a continuation of the Year of Uzbekistan in Kazakhstan, which ended in 2018.
The Minister of Foreign Affairs of Kazakhstan noted the high level of bilateral relations, which due to political will of the leaders of the two countries are steadily growing. The Minister noted that there are significant resources between the two countries for increasing multifaceted cooperation in all spheres.