Toshkent davlat stomatologiya instituti har ikki yilda bir marta oʻtkaziladigan A.I. Yevdokimova nomidagi Moskva davlat tibbiyot va stomatologiya universiteti tomonidan Butun Rossiya stomatolog talabalar olimpiadasida muntazam ishtirok etib keladi. Ushbu tadbir har bir talabaning oʻqish davomida olgan bilim va koʻnikmalarini namoyish etish imkonini beradi. Olimpiada koʻlamiga koʻra Mustaqil davlatlar hamdoʻstligi mamlakatlarini qamrab olgani eʼtiborga molik.
Joriy yilda tashkil etilgan olimpiadada ham MDH davlatlarining 45 dan ortiq oliy oʻquv yurtlari talabalari ishtirok etdi. Eʼtiborga molik jihati, unda stomatologiyaning barcha yoʻnalishlari qamrab olingan. Olimpiada doirasida ishtirokchilar uchun seminarlar tashkil etilib, tish kasalliklari profilaktikasi, diagnostikasi va davolash borasidagi yangi texnologiyalar namoyish qilinadi.
2017 yilda oʻtkazilgan olimpiadada ham 50 ga yaqin oliy oʻquv yurtlari orasida Toshkent davlat stomatologiya instituti talabalari chempion boʻlishgan edi. Bu safar ham oʻzbekistonlik talabalar bilim va mahoratlarini yaxshi namoyish etishdi. Institutning 5-kurs talabasi Sardor Xaytmetov olimpiadaning mutlaq gʻolibi boʻlgan boʻlsa, Farrux Mingboyev va Boburjon Hamidov ikkinchi oʻringa sazovor boʻlishdi.Shu tariqa Toshkent davlat stomatologiya instituti oʻtgan uch yil ichida stomatologiya sohasida mutaxassislarni tayyorlashda ikkinchi bor xalqaro darajada tan olindi.

ТГСИ второй раз признан лучшим в мире в подготовке специалистов
Ташкентский государственный стоматологический институт регулярно участвует в проводимой раз в два года Московским государственным медико-стоматологическим университетом имени А. И. Евдокимова Всероссийской студенческой стоматологической олимпиаде.
Мероприятие дает возможность абсолютно каждому студенту проявить свои знания и умения, приобретенные во время учебы в вузе. Спектр участвующих в олимпиаде вузов увеличивается с каждым разом и охватывает уже почти все страны СНГ.
В этом году состоялась очередная VIII Всероссийская студенческая стоматологическая олимпиада, в которой участвовали студенты из более 45 вузов стран СНГ. Характерной особенностью Всероссийской олимпиады является интегральный междисциплинарный подход: в структуру олимпиады включены все разделы стоматологии — терапевтическая, ортопедическая, хирургическая, детского возраста, челюстно-лицевая стоматология. Для всех участников предусмотрено проведение мастер-классов с демонстрацией новых технологий в профилактике, диагностике и лечении основных стоматологических заболеваний.
В 2017 году студенты Ташкентского государственного стоматологического института на данной олимпиаде получили титул абсолютного чемпиона. И в этот раз они тоже, использовав знания и навыки, полученные в процессе обучения, были удостоены самых высших наград. Студент 5-го курса института Сардар Хайтметов стал абсолютным победителем олимпиады, а Фаррух Мингбаев и Бобиржон Хамидов заняли второе место. Таким образом, Ташкентский государственный стоматологический институт на международном уровне признан самым лучшим вузом по подготовке специалистов по стоматологии.