Shavkat Mirziyoyev: Qancha koʻp bilimli boʻlsak, shuncha qudratli boʻlamiz
Germaniyada oʻqiyotgan, ilmiy izlanishlar olib borayotgan bir guruh oʻzbekistonlik yoshlar Berlin shahrida Prezident Shavkat Mirziyoyevni katta xursandchilik bilan kutib oldi.
Mamlakatimiz delegatsiyasi joylashgan qarorgoh oldida samimiy suhbat boʻlib oʻtdi.
Davlatimiz rahbari vatandoshlarimizning oʻqish va ishlari, orzu-istaklari bilan qiziqdi.
– Rivojlangan davlatlar barcha sohalarga ilmiy yondashib natijaga erishgan. Biz ham juda katta izlanishdamiz. Butun harakatlarimiz dunyo bilan teng boʻlishga, xalqimizga munosib hayot yaratishga qaratilgan. Islohotlarni sizdek ilgʻor yoshlar bilan birga amalga oshiramiz. Hamma oʻrgangan bilim, “nou-xau”laringni Oʻzbekistonning har bir sohasi intiqlik bilan kutyapti. Qancha koʻp bilimli boʻlsak, shuncha qudratli boʻlamiz,- dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezident yoshlarni oʻqish va izlanishlarini muvaffaqiyatli tugatib, bilim va tajribalarini mamlakatimiz rivojiga yoʻnaltirishga taklif etdi.

Шавкат Мирзиёев: чем больше у нас знаний, тем мы сильнее
В Берлине Президента Шавката Мирзиёева с большой радостью встретила группа узбекской молодежи, учащейся и занимающейся научной деятельностью в Германии. У резиденции, где расположилась делегация нашей страны, состоялась искренняя беседа.
Глава государства поинтересовался учебой и делами, планами и стремлениями наших соотечественников.
– Развитые государства достигли результата благодаря научному подходу во всём. Мы тоже находимся в процессе больших изысканий. Все наши усилия нацелены на то, чтобы идти вровень с миром, создать достойные условия жизни для народа. Мы осуществим реформы с такой передовой молодежью, как вы. Каждая сфера жизни Узбекистана с нетерпением ждет ваших знаний и "ноу-хау". Чем больше у нас знаний, тем мы сильнее, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Президент пожелал молодежи успешного завершения учебы, исследований и предложил направить полученные знания и опыт на развитие Узбекистана.