O‘zbekiston delegatsiyasi “Markaziy Osiyo + Yaponiya” muloqoti shaklidagi yig‘ilishda ishtirok etdi
2018-yilning 26-27-noyabr kunlari Tokio shahrida “Markaziy Osiyo + Yaponiya” muloqotining yuqori mansabdor shaxslari 13-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Tojikiston, Turkmaniston, O‘zbekiston va Yaponiya delegatsiyalari ishtirok etdi.
Transport va logistika, qishloq xo‘jaligi va turizm, shuningdek savdo va investitsiya sohalaridagi Markaziy Osiyo davlatlari va Yaponiya o‘rtasidagi hamkorlikning amaliy jihatlari muhokama qilindi.
Uchrashuvda mintaqaviy xavfsizlikni ta’minlash doirasidagi aloqalarga alohida e’tibor qaratildi.
Yig‘ilishda “Markaziy Osiyo + Yaponiya” muloqoti ishtirokchi davlatlari tashqi ishlar vazirlarining bo‘lajak 7-majlisi kun tartibiga oid masalalar yuzasidan fikr almashildi.

On November 26-27, Tokyo hosted the 13th meeting of senior officials of “Central Asia + Japan” Dialogue.
The meeting was attended by delegations from Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan and Japan.
Practical aspects of cooperation between Central Asian countries and Japan in the spheres of transport and logistics, agriculture and tourism, as well as in the field of trade and investment were discussed.
Special attention was paid to cooperation within the framework of regional security.
According to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, the sides exchanged views on issues of the agenda of the forthcoming 7th meeting of Foreign Ministers of “Central Asia + Japan” Dialogue.