Shavkat Mirziyoyev birinchi darajali "Do‘stlik" ordeni bilan taqdirlandi
Ma’lumki, Qozog‘iston Respublikasi 2018-yilni mamlakatda O‘zbekiston yili deb e’lon qilgan. Bu qozoq eli va Qozog‘iston davlatining o‘zbek xalqiga, mamlakatimizga hurmati, ehtiromi ramzidir.
Shu munosabat bilan “Ostona opera” teatrida tashkil etilgan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zbekiston, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston Prezidentlari va Markaziy Osiyo davlatlari delegatsiyalari a’zolari, diplomatik korpus vakillari, xorijlik faxriy mehmonlar ishtirok etdi.
Marosimda Shavkat Mirziyoyev va Nursulton Nazarboyev nutq so‘zladilar. O‘zbekiston va Qozog‘iston rahbarlari mazkur yirik tadbir ikki xalq o‘rtasidagi madaniy aloqalarni yanada rivojlantirish, o‘zaro tajriba almashish va do‘stlik rishtalarini mustahkamlashda muhim rol o‘ynashini ta’kidladilar.
Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Nursulton Nazarboyev ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirish yo‘lidagi ulkan xizmatlari uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni birinchi darajali “Do‘stlik” ordeni bilan mukofotladi.
O‘zbek san’at ustalarining chiqishlari yig‘ilganlarga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.
Qozog‘istonda O‘zbekiston yili doirasida madaniy-ma’rifiy tadbirlar, ijodiy uchrashuvlar, festivallar o‘tkazish, Qozog‘iston madaniyat ahlining O‘zbekistonda tashriflarini amalga oshirilishi mo‘ljallangan.

Shavkat Mirziyoyev has been awarded the Dostyk Order of the First Degree
As it is known, 2018 is declared in Kazakhstan as the Year of Uzbekistan, which clearly demonstrates the respect of people of Kazakhstan to the country and people of Uzbekistan.
A solemn ceremony on this occasion was held in Astana Opera Theater. It was attended by the Presidents of Uzbekistan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, members of delegations of Central Asian countries, representatives of diplomatic corps, honorable foreign guests.
Shavkat Mirziyoyev and Nursultan Nazarbayev delivered speeches at the ceremony. They noted that this major event plays an important role in further strengthening cultural ties and friendship between people.
President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev awarded the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev with the Dostyk Order of the First Degree for his great contribution to the development of bilateral relations.
Performances of Uzbek masters of art put the audience in a festive mood.
Within the framework of the Year of Uzbekistan in Kazakhstan, it is planned to conduct various cultural and enlightenment events, creative meetings, festivals, trips of cultural figures of Kazakhstan to Uzbekistan.