Nukusda bodibilding bo‘yicha ochiq chempionat o‘tkazildi
O‘zbekiston bodibilding, fitnes va mas-restling federatsiyasi Qoraqalpog‘iston filiali tomonidan ilk marotaba tashkil etilgan ochiq chempionatda 70 dan ortiq sportchi 13 vazn toifasida ishtirok etdi.
– Chempionatga Buxoro, Navoiy, Toshkent, Andijon, Jizzax va Xorazm viloyatlaridan bodibildingchilar keldi, – deydi O‘zbekiston bodibilding, fitnes va mas-restling federatsiyasi Qoraqalpog‘iston filiali raisi Baxt Shuvaqbayev. – Kelajakda mas-restling va armrestling bo‘yicha musobaqalar o‘tkazish rejalashtirilmoqda.
Musobaqa yakunida qoraqalpog‘istonlik Ilhom Mirzamurodov birinchi, Nursaid Ergashov ikkinchi, Alixan Rahmetov va Alpomish Allamberganov uchinchi, Islom Serjanov bilan Zafar Shukurullayev to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
G‘olib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan tayyorlangan diplom va esdalik sovg‘alari, shuningdek, pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Chempionatda havaskorlar o‘rtasida o‘tkazilgan “Arnold klassik – 2018” xalqaro musobaqasi oltin medali sohibi, chempion, O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Mixail Volinkin mehmon bo‘ldi.

Открытый чемпионат по бодибилдингу
В соревновании, организованном Каракалпакским филиалом Федерации бодибилдинга, фитнеса и мас-рестлинга Узбекистана, впервые в 13 весовых категориях состязались свыше 70 спортсменов.
- На чемпионат приехали бодибилдеры из Бухарской, Навоийской, Ташкентской, Андижанской, Джизакской и Хорезмской областей, - говорит председатель Каракалпакского филиала Федерации бодибилдинга, фитнеса и мас-рестлинга Узбекистана Бахт Шувакбаев. - В ближайшем будущем также планируем провести соревнования по мас-рестлингу и армрестлингу.
По итогам соревнования первое место завоевал представитель Каракалпакстана Илхом Мирзамуродов, второе место занял Нурсаид Эргашев, третье место досталось Алихану Рахметову и Алпомишу Алламберганову, четвертое - Ислому Сержанову и Зафару Шукуруллаеву.
Победителям и призерам вручены дипломы и памятные призы от организаторов, а также денежные вознаграждения.
Гостем чемпионата стал обладатель золотой медали международного турнира "Arnold Classic-2018", абсолютный чемпион по бодибилдингу среди любителей, член сборной Узбекистана Михаил Волынкин.