Fuqarolar yig‘iniga Prezident sovg‘asi topshirildi
Kuni kecha Nukus shahrida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputatlari va faollari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Davlatimiz rahbari uchrashuvda asosiy diqqat-e’tibor, sa’y-harakatlar hududlar va tarmoqlarni izchil rivojlantirish, aholining hayotiy muammolarini o‘z vaqtida hal etish hamda ular uchun munosib turmush sharoitini ta’minlashga qaratilishi zarurligini ta’kidladi.
Uchrashuvda Prezidentimiz mahalla hududini obodonlashtirish, aholining turmush farovonligini ta’minlashdagi samarali mehnatlari uchun Qo‘ng‘irot tumanidagi eng olis hudud – “Qoraqalpog‘iston” posyolka fuqarolar yig‘inini xizmat mashinasi bilan ta’minlash borasida topshiriq bergan edi.
Bugun “Mahalla” xayriya jamoat fondi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi raisi Tajiboy Ramonov Prezident sovg‘asi – O‘zbekistonda ishlab chiqarilgan “Nexia” avtomashinasining kalitini posyolka fuqarolar yig‘ini raisi Qutli Qo‘shimbetovaga topshirdi.

Сходу граждан вручен подарок Президента
На днях в городе Нукусе состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с депутатами Жукоргы Кенеса и активом Республики Каракалпакстан.
На встрече глава государства отметил, что необходимо уделить особое внимание и направить все устремления на последовательное развитие регионов и отраслей, своевременное решение жизненных проблем населения, а также создание для них достойных жизненных условий.
За эффективный труд в деле благоустройства территории махалли, обеспечения благополучной жизни населения в ходе встречи Президент нашей страны дал поручение по обеспечению служебной машиной самой отдаленной территории Кунгратского района - сход граждан поселка “Каракалпакстан”.
Сегодня председатель Каракалпакского республиканского отделения благотворительного общественного фонда “Махалла” Таджибай Рамонов вручил председателю схода граждан поселка Кутли Кушимбетовой подарок Президента - ключи от автомобиля “Nexia”.