Qirg‘iziston Prezidenti O‘zbekistonda ishlab chiqarilayotgan milliy mahsulotlar bilan tanishdi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qirg‘iziston Prezidenti Sooranbay Jeenbekov 14-dekabr kuni «O‘zekspomarkaz»da tashkil etilgan O‘zbekistonda ishlab chiqarilayotgan sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan tanishdilar.
Ko‘rgazmada mamlakatimiz so‘nggi yillarda iqtisodiyot sohasida erishgan yutuqlar, sanoatning turli tarmoqlarida faoliyat yuritayotgan kompaniyalar mahsulotlari, ilmiy-ishlab chiqarish markazlarining innovatsion loyiha va ishlanmalari namoyish etilmoqda.
Prezidentlar mamlakatlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirishda bunday ko‘rgazmalar muhim ahamiyatga ega ekanini qayd etdilar.

President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov got acquainted with the exhibition of industrial products produced in Uzbekistan, at Uzexpocentre.
Achievements of our country in the economy in recent years, innovative projects of scientific and production centers, products of companies operating in various industries are being demonstrated at the exhibition.
Presidents noted the importance of such exhibitions for further development of a multifaceted mutually beneficial cooperation between the two countries.
The President of the Kyrgyz Republic highly appreciated the products that are produced in Uzbekistan.