Qirg‘iziston Prezidenti O‘zbekistonda ishlab chiqarilayotgan milliy mahsulotlar bilan tanishdi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qirg‘iziston Prezidenti Sooranbay Jeenbekov 14-dekabr kuni «O‘zekspomarkaz»da tashkil etilgan O‘zbekistonda ishlab chiqarilayotgan sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan tanishdilar.
Ko‘rgazmada mamlakatimiz so‘nggi yillarda iqtisodiyot sohasida erishgan yutuqlar, sanoatning turli tarmoqlarida faoliyat yuritayotgan kompaniyalar mahsulotlari, ilmiy-ishlab chiqarish markazlarining innovatsion loyiha va ishlanmalari namoyish etilmoqda.
Prezidentlar mamlakatlarimiz o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirishda bunday ko‘rgazmalar muhim ahamiyatga ega ekanini qayd etdilar.

Президент Кыргызстана посетил Узэкспоцентр
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Кыргызстана Сооранбай Жээнбеков ознакомились в Узэкспоцентре с выставкой промышленной продукции, производимой в Узбекистане.
На выставке демонстрируются достижения нашей страны в экономике за последние годы, инновационные проекты научных и производственных центров, продукция компаний, функционирующих в различных отраслях промышленности.
Президенты отметили важность подобных выставок для дальнейшего развития многопланового взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами.