O‘zbekiston – Yangi Zelandiya 2:1
Yigirma yoshgacha bo'lgan futbolchilardan iborat O'zbekiston yoshlar terma jamoasi Yangi Zelandiya yoshlar terma jamoasiga qarshi ikkinchi o'rtoqlik uchrashuvini o'tkazdi.
30-may – 20-iyun kunlari Yangi Zelandiyada o'tkaziladigan jahon chempionatiga tayyorgarlik ko'rayotgan terma jamoamiz birinchi o'rtoqlik uchrashuvida yangi zelandiyalik yoshlarni 1:0 hisobida mag'lubiyatga uchratgan edi.
Poytaxtimizdagi "Jar" stadionida o'tkazilgan navbatdagi o'yin ham murosasiz kechdi. Uchrashuvning 20-daqiqasida Eldor Shomurodov raqib darvozasini aniq nishonga oldi. Ikkinchi bo'limning 48-daqiqasiga kelib raqib futbolchisi Aleks Rufer hisobni tenglashtirdi. 79-daqiqada Mirjamol Qosimov terma jamoamizning ikkinchi goliga mualliflik qildi. Shu tariqa yoshlarimiz Yangi Zelandiya yoshlar terma jamoasi ustidan 2:1 hisobida g'alaba qozondi.

Узбекистан – Новая Зеландия 2:1
Молодежная сборная Узбекистана, состоящая из футболистов в возрасте до двадцати лет, провела второй товарищеский матч против молодежной сборной Новой Зеландии.
Наша сборная, готовящаяся к чемпионату мира, который пройдет с 30 мая по 20 июня в Новой Зеландии, в первом товарищеском матче нанесла поражение футболистам Новой Зеландии со счетом 1:0.
Состоявшаяся на столичном стадионе "Жар" очередная игра также прошла в бескомпромиссном духе. На 20-й минуте встречи Элдор Шомуродов забил мяч в ворота соперника. На 48-й минуте встречи счет сравнял представитель сборной Новой Зеландии Алекс Руфер. На 79-й минуте автором второго гола нашей сборной стал Миржамол Касымов. Таким образом, молодые футболисты Узбекистана одержали верх над молодежной сборной Новой Зеландии со счетом 2:1.