ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori bilan uchrashuv
2017-yilning 18-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Toshkent shahriga amaliy tashrif bilan kelgan Hindiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Departamenti direktori, ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori Madhumita Hazarika Bhagat bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ShHT joriy faoliyatining kun tartibi, tomonlarning Toshkent shahrida turli darajalarda o‘tkaziladigan bo‘lajak tadbirlarda ishtirok etishi masalalari muhokama qilindi.
M.Hazarika Bhagat o‘zining ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori sifatidagi faoliyati boshlangani haqida so‘zlab berdi hamda O‘zbekiston tomoniga Hindistonning tashkilotga to‘laqonli a’zoligi to‘g‘risidagi qaror qabul qilinishida o‘z mamlakatini qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorlik izhor etdi
Mazkur safar doirasida M.Hazarika Bhagatning Toshkent shahrida joylashgan Shanxay hamkorlik tashkiloti Mintaqaviy aksilterror tuzilmasi Ijroiya qo‘mitasiga tashrif buyurishi va uning faoliyati bilan tanishishi ham rejalashtirilgan.

Встреча с Национальным координатором Индии по вопросам ШОС
18 июля 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с директором Департамента Министерства иностранных дел Республики Индия, Национальным координатором Индии по вопросам ШОС Мадхумитой Хазарикой Бхагат, прибывшей в г.Ташкент с рабочим визитом.
Стороны обсудили повестку дня текущей деятельности ШОС, вопросы участия сторон в предстоящих мероприятиях на различных уровнях, проводимых в г.Ташкенте.
М.Хазарика Бхагат рассказала о начале деятельности в качестве Национального координатора Индии по вопросам ШОС и выразила благодарность узбекской стороне за поддержку ее страны при принятии решения о полноправном членстве Индии в организации.
В рамках визита планируется, что М.Хазарика Бхагат также посетит расположенный в г.Ташкенте Исполнительный комитет Региональной антитеррористической структуры Шанхайской организации сотрудничества и ознакомится с её деятельностью.