ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori bilan uchrashuv
2017-yilning 18-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Toshkent shahriga amaliy tashrif bilan kelgan Hindiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Departamenti direktori, ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori Madhumita Hazarika Bhagat bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ShHT joriy faoliyatining kun tartibi, tomonlarning Toshkent shahrida turli darajalarda o‘tkaziladigan bo‘lajak tadbirlarda ishtirok etishi masalalari muhokama qilindi.
M.Hazarika Bhagat o‘zining ShHT ishlari bo‘yicha Hindiston Milliy koordinatori sifatidagi faoliyati boshlangani haqida so‘zlab berdi hamda O‘zbekiston tomoniga Hindistonning tashkilotga to‘laqonli a’zoligi to‘g‘risidagi qaror qabul qilinishida o‘z mamlakatini qo‘llab-quvvatlagani uchun minnatdorlik izhor etdi
Mazkur safar doirasida M.Hazarika Bhagatning Toshkent shahrida joylashgan Shanxay hamkorlik tashkiloti Mintaqaviy aksilterror tuzilmasi Ijroiya qo‘mitasiga tashrif buyurishi va uning faoliyati bilan tanishishi ham rejalashtirilgan.

Meeting with National Coordinator of India on SCO issues
On July 18, 2017, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the Joint Secretary of the Ministry of External Affairs of the Republic of India, the National Coordinator of India on the SCO issues Madhumita Hazarika Bhagat, who arrived in Tashkent on a working visit.
The sides discussed the agenda of the current activities of the SCO, the issues of participation of the parties in upcoming events at various levels, which will be held in Tashkent.
M.Hazarika Bhagat told about the beginning of the activity as the National Coordinator of India on the SCO issues and expressed gratitude to the Uzbek side for the support of India when deciding on the full membership of India in the organization.
Within the framework of the visit it is planned that M.Hazarika Bhagat will also visit the Executive Committee of the Regional Anti-Terrorist Structure of the Shanghai Cooperation Organization located in Tashkent and get acquainted with its activities.