Korxona Markaziy Osiyoda yagona bo‘lib, bir sutkada 20 tonna natriy-kalsiylik zamonaviy shisha idishlar ishlab chiqaradi. Yevropaning yetakchi mamlakatlarida ishlab chiqarilgan zamonaviy dastgohlar bilan jihozlangan korxonada 200 kishi mehnat qiladi.
Prezidentimiz korxonada ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar namunalarini ko‘zdan kechirdi.
Davlatimiz rahbariga 2017-2018-yillarda Olmazor tumanining sanoat va xizmatlar sohasini rivojlantirish bo‘yicha loyiha ko‘rsatildi. Unda aholini tadbirkorlikka jalb qilish, kasb-hunar kollejlari bitiruvchilarini ish bilan ta’minlash, bo‘sh turgan va qurilishi tugallanmagan binolar va inshootlardan samarali foydalanish ko‘zda tutilgan.
Shavkat Mirziyoyev tumandagi bo‘sh turgan binolardan samarali foydalanish, ular bazasida zamonaviy va talab yuqori bo‘lgan mahsulotlar ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
“O‘zsanoatqurilishbank” , “Asakabank”, Xalq banki, O‘zmilliybank, “Ipoteka-bank” “Ipak yo‘li” banklari tomonidan Olmazor tumanida ishga tushirilayotgan yangi loyihalarga imtiyozli kreditlar ajratilmoqda. “Art vud grup” MChJ tomonidan yog‘och mahsulotlaridan LDSP va LMDF ishlab chiqarish loyihasi shulardan biri. Korxona mahsulotlaridan zamonaviy mebel va buyumlar tayyorlashda foydalaniladi. “Ijod-ijod” xususiy korxonasi sopol buyumlar, “Euroasia Alliance Teks" MChJ dag‘al ip gazlama, “Stanko Stroitel” MChJ metall va yog‘ochga ishlov beradigan dastgohlar ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yadi.
“Inter kapital” MChJga qarashli bo‘lgan bino va inshootlarda dori vositalari ishlab chiqarish, “Galenika” MChJda esa yiliga 60 dan ortiq turdagi 225 million dona tabletka, kapsula, sashe va boshqa import o‘rnini bosuvchi dori vositalari ishlab chiqariladi.
Prezidentimiz mazkur  loyihalarni ishga tushirish muddati va yaratiladigan ish o‘rinlari bilan qiziqdi.
Loyihalarda qurilish materiallari, yog‘och, metall, polisterolbeton  plitalari, oynani qayta ishlash, maxsus ishchi kiyimlari, qandolatchilik mahsulotlari, tibbiyot buyumlari, non va non mahsulotlari, oziq-ovqat, yengil sanoat mahsulotlari ishlab chiqarish ko‘zda tutilgan.

В Алмазарском районе будет создана новая промышленная зона
Шавкат Мирзиёев посетил общество с ограниченной ответственностью “Оникс Ташкент” в Алмазарском районе.
Предприятие, являясь единственным в Центральной Азии, в сутки производит 20 тонн современных стеклянных изделий. На предприятии, оснащенном современным оборудованием производства ведущих стран Европы, трудятся 200 человек.
Президент нашей страны осмотрел образцы производимой в ООО "Оникс Ташкент" продукции.
Главе нашего государства был презентован проект по развитию сфер производства и услуг Алмазарского района в 2017-2018 годах. В нем предусмотрены привлечение населения к предпринимательству, обеспечение выпускников профессиональных колледжей работой, эффективное использование пустующих и недостроенных зданий и сооружений.
Шавкат Мирзиёев дал указания по эффективному использованию пустующих зданий в районе, созданию на их базе производственных мощностей по выпуску современной востребованной продукции.
Банками “Узсаноаткурилишбанк”, “Асака”, “Ипак йули”, “Ипотека банк”, Народным банком, Национальным банком внешнеэкономической деятельности выделяются льготные кредиты на запускаемые в Алмазарском районе новые проекты. Одним из них является проект по производству ООО “Арт вуд груп” ЛДСП и ЛМДФ из древесной продукции. Продукция предприятия используется при изготовлении современной мебели и предметов быта. Частное предприятие “Ижод-ижод” наладит выпуск керамических изделий, ООО “Euroasia Аlliance Тeks" - грубого волокна, ООО “Станко Строитель” - станков по обработке металла и древесины.
В ООО “Интер капитал” будут производиться лекарственные средства, в ООО “Галеника” - 225 миллионов штук таблеток, капсул, саше и других импортозамещающих лекарственных средств более 60 видов в год.
Президент нашей страны поинтересовался сроками запуска данных проектов и создаваемыми рабочими местами.
В проектах предусмотрен выпуск строительных материалов, древесных, металлических, полистеролбетоновых плит, переработка стекла, изготовление специальной рабочей одежды, производство кондитерской, хлебобулочной и другой пищевой продукции, медицинских изделий, товаров легкой промышленности.