Soliq to‘lovchi jismoniy shaxslar diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Soliq kodeksining 272- va 287- moddalariga asosan egaligida soliq solinadigan mol-mulki va yer uchastkalari bo‘lgan jismoniy shaxslar hamda dehqon xo‘jaliklari jismoniy shaxslarning mol-mulk va yer soliqlari to‘lovchilari hisoblanadi.
Soliq davri uchun jismoniy shaxslar tomonidan to‘lanadigan mol-mulk va yer soliqlarini to‘lash muddati hisobot yilining 15 oktabriga qadar etib belgilangan.
O‘z vaqtida to‘lanmagan soliq summasiga har bir kechiktirilgan kun uchun qonunchilikda belgilangan tartibda penya hisoblanib, qarzdorlik Sud tartibida majburiy undiruvga qaratiladi.

Вниманию налогоплательщиков!
В соответствии со статьями 272 и 287 Налогового кодекса Республики Узбекистан, плательщиками налога на имущество и земельного налога являются физические лица и дехканские хозяйства, имеющие в собственности налогооблагаемое имущество и земельные участки.
Уплата налога на имущество и земельного налога с физических лиц за налоговый период производится до 15 октября отчетного года.
В случае несвоевременной уплаты налога за каждый день просрочки, начиная со следующего дня после установленного срока уплаты по день уплаты включительно, начисляется пеня в размере, установленном законодательством. Меры принудительного взыскания налоговой задолженности применяются к физическим лицам в судебном порядке.