Замонавий кўприклар аҳоли учун қулайлик
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Тошкентнинг кичик халқа йўли ва Фарғона йўли кўчаси туташган жойдаги йўл ўтказгични қуриш ҳамда реконструкция қилиш лойиҳаси билан танишди.
Биринчи Президентимиз раҳнамолигида пойтахтимизда улкан бунёдкорлик ишлари амалга оширилди. Замонавий шаҳарсозлик намуналари асосида барпо этилган кўплаб иншоотлар шаҳар кўркига кўрк қўшмоқда. Янги турар жойлар, ижтимоий объектлар, йўл ва кўприклар, шаҳар аҳли ва меҳмонларига кенг қулайлик яратаётир.
Бундай эзгу ишлар Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан изчиллик билан, тизимли равишда, замон талабига риоя қилган ҳолда давом эттирилмоқда. Пойтахтимизда аҳоли учун янада кенг қулайликлар яратиш, транспорт ҳаракатини тартибга солиш борасида улкан ишлар амалга оширилмоқда.
Миробод туманидаги қурилиши ва реконструкция қилиниши режалаштирилаётган кўприк шулардан бири. Унинг эни 30, узунлиги 346 метр бўлган қисми реконструкция қилинади. Эни 22, узунлиги 281 метр бўлган қисми янгидан қурилади. Кўприкнинг икки томонида пиёдалар йўлакчаси қурилиб, тунги ёритгичлар ўрнатилади. Бу ишлар ҳайдовчи ва йўловчиларга катта қулайлик яратиш баробарида кўприкнинг ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш даражасини оширади.
Президентимиз замонавий кўприклар қуриш, йўлларни замон талабларига мослаштириш аҳолига қулайлик яратиш, халқимиз фаровонлигини юксалтиришга хизмат қилишини таъкидлади.

Современные мосты для удобства населения
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев ознакомился с проектом строительства и реконструкции путепровода на пересечении Малой кольцевой дороги и улицы Фаргона йули в Ташкенте.
Под руководством Первого Президента нашей страны в столице была проведена колоссальная созидательная работа. Сооружения, возведенные на основе современных требований градостроительства, придают городу прекрасный вид. Новые дома, социальные объекты, дороги и мосты создают широкие удобства для жителей и гостей столицы.
Эта благородная работа последовательно и системно продолжается Президентом нашей страны Шавкатом Мирзиёевым. В Ташкенте осуществляется широкомасштабная работа по созданию еще больших удобств, упорядочению транспортного движения.
Одним из проектов в этом направлении является строительство и реконструкция путепровода в Мирабадском районе. Существующий мост шириной 30 метров и длиной 346 метров будет реконструирован, к нему будет пристроена новая часть шириной 22 и длиной 281 метр. По обочинам моста будут проложены пешеходные дорожки. Проект не только создаст большие удобства для водителей и пешеходов, но и повысит уровень безопасности движения по мосту.
Президент нашей страны отметил, что строительство современных дорог и мостов способствует созданию удобств для населению, повышению благополучия народа.
Глава нашего государства дал поручения по благоустройству территории, прилегающей к железной дороге, которая проходит под путепроводом.