Замонавий кўприклар аҳоли учун қулайлик
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Тошкентнинг кичик халқа йўли ва Фарғона йўли кўчаси туташган жойдаги йўл ўтказгични қуриш ҳамда реконструкция қилиш лойиҳаси билан танишди.
Биринчи Президентимиз раҳнамолигида пойтахтимизда улкан бунёдкорлик ишлари амалга оширилди. Замонавий шаҳарсозлик намуналари асосида барпо этилган кўплаб иншоотлар шаҳар кўркига кўрк қўшмоқда. Янги турар жойлар, ижтимоий объектлар, йўл ва кўприклар, шаҳар аҳли ва меҳмонларига кенг қулайлик яратаётир.
Бундай эзгу ишлар Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан изчиллик билан, тизимли равишда, замон талабига риоя қилган ҳолда давом эттирилмоқда. Пойтахтимизда аҳоли учун янада кенг қулайликлар яратиш, транспорт ҳаракатини тартибга солиш борасида улкан ишлар амалга оширилмоқда.
Миробод туманидаги қурилиши ва реконструкция қилиниши режалаштирилаётган кўприк шулардан бири. Унинг эни 30, узунлиги 346 метр бўлган қисми реконструкция қилинади. Эни 22, узунлиги 281 метр бўлган қисми янгидан қурилади. Кўприкнинг икки томонида пиёдалар йўлакчаси қурилиб, тунги ёритгичлар ўрнатилади. Бу ишлар ҳайдовчи ва йўловчиларга катта қулайлик яратиш баробарида кўприкнинг ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш даражасини оширади.
Президентимиз замонавий кўприклар қуриш, йўлларни замон талабларига мослаштириш аҳолига қулайлик яратиш, халқимиз фаровонлигини юксалтиришга хизмат қилишини таъкидлади.

Modern overpasses are conveniences for population
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has examined a project of construction of an overpass at a place where Tashkent’s small ring road and Farghona Yoli road cross.
A great deal of construction work was carried out in the capital city under the leadership of the country’s First President. Many buildings constructed on the basis of modern city development projects make this city even more beautiful. New apartment houses, social facilities, roads and overpasses create broad conveniences for the city’s population and guests.
This noble work is being continued regularly and in a consistent manner by President Shavkat Mirziyoyev.
This large-scale work is being carried out to meet the requirements of the times and to improve the traffic situation in the city and thus create further conveniences for its population.
The overpass project of Mirobod District is one of such projects. Its part that is 30 metres wide and 346 metres long will be reconstructed, and its part that is 22 metres wide and 281 metres long will be built anew. Pavements will be built on both sides the overpass, and street lights will be installed. These will create big conveniences for drivers and pedestrians and provide for better traffic safety there.
The President said that the construction of modern roads and overpasses served to create conveniences for the population and to raise quality of life.