Ўзбекистон ва Қирғизистон Ҳукумат делегациялари ишчи гуруҳларининг учрашуви
2017 йилнинг 19 март куни Ўш шаҳрида Ўзбекистон-Қирғизистон давлат чегараларини делимитация ва демаркация қилиш масалалари бўйича Ўзбекистон Республикаси ва Қирғизистон Республикаси Ҳукумат делегациялари ишчи гуруҳларининг 10 кунлик музокаралари муваффақиятли якунланди.
Музокаралар доирасида Ўзбекистон Республикасининг Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятлар билан Қирғизистон Республикасининг Баткен, Жалолобод ва Ўш вилоятлари туташган ҳудудлардаги давлатлараро чегаранинг энг қийин участкаларида қўшма дала текширувлари ва геодезиявий ҳисоблаш ишлари олиб борилди.

Meeting of working groups of Governmental delegations of Uzbekistan and Kyrgyzstan
On March 19, 2017, 10-day talks of the working groups of the Governmental delegations of the Republic of Uzbekistan and the Kyrgyz Republic on delimitation and demarcation of the Uzbek-Kyrgyz State border were successfully concluded in Osh (Kyrgyzstan).
Within the framework of the negotiations, joint field surveys and geodetic measurements were carried out on the most difficult sections of the interstate border line within the Andijan, Namangan and Ferghana regions of the Republic of Uzbekistan along the Batken, Jalal-Abad and Osh regions of the Kyrgyz Republic.