2017 йил 10 март куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди. Уни Комиссия раиси М.Абдусаломов бошқарди.
Мажлисда шу йилнинг 14 март куни ўтказиладиган Жиззах вилояти давлат ҳокимияти вакиллик органлари депутатларининг бўшаб қолган ўринга Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзоси сайлови бўйича қўшма мажлисини ўтказиш тўғрисида қарор кабул қилинди.
Шунингдек, мажлисда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси айрим депутатлари бошқа ишга ўтганлиги муносабати билан уларнинг депутатлик ваколатларини муддатидан илгари тугатиш тўғрисидаги масалалар ҳам муҳокама қилинди.

10 марта 2017 года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель Комиссии М.Абдусаломов.
На заседании принято решение о проведении 14 марта текущего года совместного заседания депутатов представительных органов государственной власти Джизакской области по выборам члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан вместо выбывшего.
Также на заседании рассмотрены вопросы о досрочном прекращении полномочий некоторых депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан в связи с их переходом на другую работу.