Ҳотамжон Кетмоновнинг Навоий вилояти сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзодларнинг сайловчилар билан учрашувлари давом этмоқда. Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов 20 февраль куни Навоий вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни 5-Навоий округ сайлов комиссияси раиси Ў.Мавлонов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили А.Асадов йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов ўз сайловолди дастури юзасидан нутқ сўзлади.
Дастурда асосий устувор йўналишлар қаторида авваламбор аҳолининг давлат ва жамият томонидан қўллаб-қувватлашга эҳтиёжманд қатламлари манфаатлари ҳимояси йўлида меҳнатга лаёқатли кишиларнинг муносиб ҳақ тўланадиган иш ўринларига эга бўлишга интилишини қўллаб-қувватловчи, уларнинг шахсий ташаббускорлиги ва ишбилармонлигини рағбатлантирувчи кучли ижтимоий сиёсат юритиш, мустақил ҳаётга кириб келаётган ёшларга, уларнинг ижтимоий келиб чиқишидан қатъи назар, касб танлаш, таълим олиш ва ўқув муассасаларини битиргач, албатта, биринчи иш ўрнига эга бўлишлари учун адолатли, тенг ва ижтимоий жиҳатдан мақбул шарт-шароитлар яратиш қайд этилган.
Учрашувда Зарафшон шаҳридаги 13-умумтаълим мактаби директори Г.Қаршиева, Навоий давлат педагогика институти кафедра мудири Х.Қурбонов, Конимех туманидаги 5-умумтаълим мактаби директори И.Наризова сайловларнинг кўппартиявийлик ва партиялараро соғлом рақобат руҳида, умумэътироф этилган демократик тамойиллар асосида ташкил этилаётгани мамлакатимизни янада ривожлантириш, халқаро майдондаги нуфузини тобора мустаҳкамлашда муҳим омил эканини таъкидлади.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Навоийской области
Продолжаются встречи кандидатов в Президенты Республики Узбекистан с избирателями. Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 20 февраля встретился с избирателями Навоийской области.
Открыл встречу председатель 5-й Навоийской окружной избирательной комиссии У.Мавлонов. Доверенное лицо кандидата в Президенты А.Асадов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Хотамжон Кетмонов выступил с речью о своей предвыборной программе.
В программе особое внимание уделено вопросам проведения в интересах населения, прежде всего граждан, нуждающихся в поддержке со стороны государства и общества, сильной социальной политики, обеспечивающей поддержку стремления трудоспособного населения к достойно оплачиваемой работе, стимулирование их личной инициативы и предприимчивости, создания для вступающих в жизнь молодых людей независимо от их социального происхождения справедливых, равных и социально доступных условий выбора профессии, образования и надежных гарантий получения первого рабочего места после окончания учебных заведений.
На встрече директор общеобразовательной школы №13 Зарафшана Г.Каршиева, заведующий кафедрой Навоийского государственного педагогического института Х.Курбанов, директор общеобразовательной школы №5 Канимехского района И.Наризова отметили, что организация выборов в духе многопартийности и межпартийной здоровой конкуренции, на основе общепризнанных демократических принципов является важным фактором дальнейшего развития нашей страны, повышения ее авторитета на международной арене.