Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қашқадарё вилоятидаги Халқ қабулхонасини бориб кўрди.
Президентимиз ташаббуси билан 2017 йил мамлакатимизда Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили, деб эълон қилинди. Ана шу мулоқотни амалда йўлга қўйиш, инсон манфаатларини таъминлаш мақсадида фуқаролар мурожаатлари билан ишлашнинг янги тизими жорий этилди.
Давлатимиз раҳбарининг 2016 йил 28 декабрдаги «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш тизимини тубдан такомиллаштиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида»ги фармонига мувофиқ Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар марказлари ва Тошкент шаҳрида, шунингдек, ҳар бир туман ва шаҳарда Ўзбекистон Республикаси Президентининг Халқ қабулхоналари ташкил этилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қашқадарё вилоятидаги Халқ қабулхонасида ҳам аҳоли учун барча қулайликлар яратилган. Фуқароларни қабул қилиш, мурожаатларни кўриб чиқиш ва сақлаш замонавий ахборот технологиялари асосида йўлга қўйилган. Қабулхона ҳуқуқий адабиётлар, зарур маълумотлар билан таъминланган. Тиббиёт, она ва бола хоналари ташкил этилган.
Қабулхона Қарши шаҳри Ўзбекистон кўчаси 249-уйда жойлашган.
Халқ қабулхоналарини халқ билан мулоқотни йўлга қўйиш, инсон манфаатларини таъминлаш учун ташкил этдик, деди давлатимиз раҳбари. Ҳар бир мурожаат ҳал этилиши, адолат таъминланаётганини одамлар сезиши керак.

Люди должны чувствовать, что справедливость обеспечивается
Шавкат Мирзиёев посетил Народную приемную Президента Республики Узбекистан в Кашкадарьинской области.
По инициативе Президента 2017 год в нашей стране объявлен Годом диалога с народом и интересов человека. В целях практического налаживания этого диалога, обеспечения интересов человека внедрена новая система работы с обращениями граждан.
Согласно Указу главы нашего государства "О мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц" от 28 декабря 2016 года в Республике Каракалпакстан, областных центрах и городе Ташкенте, а также в каждом районе и городе организуются народные приемные Президента Республики Узбекистан.
В Народной приемной Президента Республики Узбекистан в Кашкадарьинской области также созданы все условия для населения. Прием граждан, рассмотрение и хранение обращений налажены на основе современных информационных технологий. Приемная обеспечена правовой литературой, необходимой информацией. Организованы медицинский кабинет, комната матери и ребенка.
Приемная расположена в городе Карши по адресу: улица Узбекистон, дом 249.
Мы организовали народные приемные для диалога с народом, обеспечения интересов человека, сказал глава нашего государства. Необходимо решать каждое обращение, люди должны чувствовать, что справедливость обеспечивается.