Латвиянинг Ўзбекистондаги элчиси Эдгарс Бондарс билан учрашув бўлиб ўтди
2017 йилнинг 22 февралида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Латвиянинг Ўзбекистондаги элчиси Эдгарс Бондарс билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда ахборот-коммуникация технологиялари соҳасида икки томонлама ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди. Томонлар ахборот технологиялари бўйича Ўзбекистон ва Латвия давлатларида фаолият кўрсатаётган компания ва муассасалар иштирокида тадбирлар ташкил этиш юзасидан қизиқиш билдирдилар.
Учрашувда Ўзбекистон томони Латвия IT-компанияларини 2017 йилнинг сентябрь ойида ўтказилиши режалаштирилган АКТ ҳафталигига иштирокини ташкил этиш бўйича таклиф киритди.

2017-02-23 | Технологии
22 февраля 2017 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с Послом Латвии в Узбекистане Э.Бондарсом.
На встрече обсуждены вопросы расширения сотрудничества между двумя странами в сфере информационно-коммуникационных технологий. Сторонами проявлен взаимный интерес в развитии взаимодействия в указанной области, в частности, выражена заинтересованность в организации совместных мероприятий для содействия налаживанию контактов между компаниями и организациями сферы информационных технологий двух стран.
В ходе встречи узбекская сторона пригласила Латвийских IT-компаний на мероприятия в рамках Недели ИКТ 2017, проведение которого запланировано в сентябре 2017 года.