Президентимиз Шоди бобо Хушбоқов хонадонида бўлди
Давлатимиз раҳбари Сурхондарё вилоятига сафари давомида Ангор туманидаги Занг гиламбоб қишлоғида Шоди бобо Хушбоқов хонадонида бўлди. Шавкат Мирзиёев Шоди бобо ва у кишининг умр йўлдоши Саломат момо билан оиланинг кундалик ҳаёти, фарзандлар ва набираларнинг тарбияси тўғрисида суҳбатлашди.
Сиз каби кўпни кўрган, юзидан нур ёғилиб турган отахон ва онахонлар жамиятимизнинг мустаҳкам замини, юртимизнинг файзу баракасидир, деди Президентимиз.
Ердан унумли фойдаланилса, Сурхондарё шароитида йилда уч мартагача ҳосил олиш мумкинлиги, ҳаракат қилган одам ўзини ҳам, халқини ҳам бой қилиши таъкидланди. Мамлакатимизда амалга оширилаётган ўзгаришлар, истиқболдаги режа ва эзгу мақсадлар ҳақида сўз юритилди.
Хонадон эгалари давлатимиз раҳбари халқ ичига кириб, одамларнинг фикрини ўрганаётганидан юртдошларимиз жуда мамнун бўлаётганини таъкидлади. Одамлар оғирини енгил қилиш, турмушини янада фаровон этиш борасидаги улкан, тизимли ишлари учун Президентимизга самимий миннатдорлик билдирди.

Президент нашей страны побывал в доме Шоди-бобо Хушбокова
Глава нашего государства в ходе поездки в Сурхандарьинскую область побывал в доме Шоди-бобо Хушбокова, проживающего в селе Занг гиламбоб Ангорского района. Шавкат Мирзиёев побеседовал с аксакалом Шоди-бобо и его супругой Саломат-момо о буднях семьи, воспитании детей и внуков.
Такие как вы, повидавшие многое на своем веку почтенные аксакалы и матери, являетесь прочной основой нашего общества, светочью нашей жизни, атмосферы благополучия и счастья семей, сказал Президент нашей страны.
Отмечалось, что эффективное использование каждой пяди земли в условиях Сурхандарьи дает возможность получать до трех урожаев в год, а предприимчивый и трудолюбивый человек, обогатит и себя, и свой народ. Говорилось об осуществляемых в нашей стране преобразованиях, планах и целях на перспективу.
Хозяева дома отметили, что наши соотечественники очень рады и довольны тем, что глава нашего государства тесно общается с народом, живо интересуется мнениями людей. Выразили искреннюю признательность Президенту нашей страны за большую системную работу по облегчению условий жизни и быта людей, дальнейшему повышению их благосостояния.