Ҳотамжон Кетмоновнинг Қорақалпоғистон Республикаси сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзодларнинг жойларда сайловчилар билан учрашувлари давом этмоқда. Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов 19 февраль куни Қорақалпоғистон Республикаси сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 1-Қорақалпоғистон округ сайлов комиссиясининг раиси К.Каримов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили Қ.Қурбонбоев йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов ўз сайловолди дастурида илгари сурилган асосий йўналишлар ҳақида сайловчиларга маълумот берди.
Номзоднинг сайловолди дастурида қабул қилинаётган қонунлар ва бошқа қонун ҳужжатларини ошкора ва конструктив муҳокама этишда фуқаролик жамияти институтлари иштироки амалиётини изчил ривожлантириш, ижтимоий шериклик институтини янада ривожлантиришни изчил таъминлаш, фуқаролар ҳуқуқларини ҳимоя қилишнинг суд механизмлари оммабоплигини кенгайтириш ва мазкур масалаларда суд назоратини кучайтириш ҳисобига суд қарорлари ижроси сифатини ошириш бўйича чора-тадбирлар ишлаб чиқиш ва бошқа устувор вазифалар белгиланган.
Учрашувда Халқ демократик партияси Беруний тумани кенгаши раиси Х.Ешимбетов, Қорақалпоғистон Республикаси Маънавият-тарғибот маркази раҳбари Ш.Аяпов, Бердақ номидаги қорақалпоқ давлат университети талабаси Ҳ.Нуржонова ва бошқалар Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кўппартиявийлик ҳамда муқобиллик асосида, халқаро демократик тамойилларга мос тарзда ўтаётганини таъкидлаб, сайловчиларни 2015 йил 29 март куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этишга чақирди.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Республики Каракалпакстан
На местах продолжаются встречи кандидатов в Президенты Республики Узбекистан с избирателями. Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 19 февраля встретился с избирателями Республики Каракалпакстан.
Открыл встречу председатель 1-й Каракалпакской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан К.Каримов. Доверенное лицо кандидата в Президенты К.Курбанбаев ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Х.Кетмонов сообщил избирателям об основных направлениях, выдвинутых в своей предвыборной программе.
В предвыборной программе кандидата предусмотрены такие задачи, как последовательное развитие практики участия институтов гражданского общества в гласном и конструктивном обсуждении принимаемых законов и других актов законодательства, дальнейшее развитие институтов социального партнерства, расширение доступности судебных механизмов защиты прав граждан и повышение качества исполнения судебных решений за счет усиления судебного контроля в этих вопросах и другие.
На встрече председатель Берунийского районного совета Народно-демократической партии Х.Ешимбетов, руководитель Центра духовности Республики Каракалпакстан Ш.Аяпов, студентка Каракалпакского государственного университета имени Бердаха Х.Нуржонова и другие отметили, что выборы Президента Республики Узбекистан проводятся на многопартийной и альтернативной основе, в соответствии с демократическими принципами. Избирателей призвали к активному участию в предстоящих 29 марта 2015 года выборах Президента Республики Узбекистан.