ЖССТ Ваколатхонаси раҳбари билан учрашув
2017 йилнинг 3 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти Ваколатхонасининг янги тайинланган раҳбари Лианне Куппенсни қабул қилди.
Л.Куппенс ўзининг Ўзбекистонга тайинлангани тўғрисидаги ЖССТ Бош директори Маргарет Ченнинг мактубини Вазирга топширди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ва ЖССТ ўртасидаги ҳамкорликнинг ҳолати ва ривожланиш истиқболлари, қўшма лойиҳаларни амалга ошириш жараёни ва Ўзбекистоннинг соғлиқни сақлаш тизими олдида турган вазифалар доирасидаги ҳамкорликни кенгайтиришнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.

Встреча с главой Представительства ВОЗ
3 февраля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного главу Представительства Всемирной организации здравоохранения Лианне Куппенс.
Л.Куппенс вручила Министру письмо Генерального директора ВОЗ Маргарет Чен о своем назначении в Узбекистан.
В ходе беседы обсуждены состояние и перспективы развития взаимодействия между Узбекистаном и ВОЗ, ход реализации совместных проектов и приоритетные направления расширения сотрудничества в рамках задач, стоящих перед здравоохранением Узбекистана.