ЖССТ Ваколатхонаси раҳбари билан учрашув
2017 йилнинг 3 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти Ваколатхонасининг янги тайинланган раҳбари Лианне Куппенсни қабул қилди.
Л.Куппенс ўзининг Ўзбекистонга тайинлангани тўғрисидаги ЖССТ Бош директори Маргарет Ченнинг мактубини Вазирга топширди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ва ЖССТ ўртасидаги ҳамкорликнинг ҳолати ва ривожланиш истиқболлари, қўшма лойиҳаларни амалга ошириш жараёни ва Ўзбекистоннинг соғлиқни сақлаш тизими олдида турган вазифалар доирасидаги ҳамкорликни кенгайтиришнинг истиқболли йўналишлари муҳокама қилинди.

Meeting with head of WHO Country Office
On February 3, 2017, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed head of the World Health Organization Country Office Lianne Kuppens.
L.Kuppens presented the letter of the WHO Director-General Margaret Chan to the Minister on her appointment to Uzbekistan.
During the conversation the sides discussed the state and prospects of development of cooperation between Uzbekistan and the WHO, the implementation of joint projects and priorities for cooperation in the framework of the tasks of health care in Uzbekistan.