2017 йилнинг 1 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Қирғизистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Данияр Сидиков билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон-Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича Ўзбекистон Республикаси ва Қирғизистон Республикаси Ҳукумат делегациялари ишчи гуруҳлари фаолиятининг амалий жиҳатлари икки давлат раҳбарларининг тегишли топшириқларини амалга ошириш нуқтайи назаридан муҳокама қилинди.
Учрашувда турли даражаларда бўлажак Ўзбекистон-Қирғизистон учрашувлари билан боғлиқ бошқа масалалар ҳам кўриб чиқилди.

2017-02-02 | Политика
1 февраля 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Кыргызской Республики Данияром Сыдыковым.
В ходе беседы обсуждены практические аспекты деятельности рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по делимитации и демаркации узбекско-кыргызской Государственной границы в контексте реализации соответствующих поручений глав двух государств.
На встрече также рассмотрены другие вопросы, связанные с предстоящими узбекско-кыргызскими контактами на различных уровнях.