Ҳотамжон Кетмоновнинг Тошкент шаҳри сайловчилари билан учрашуви
Мамлакатимизда Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига тайёргарлик жараёни қизғин бормоқда. Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов 18 февраль куни Тошкент шаҳри сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 14-Тошкент шаҳар округ сайлов комиссиясининг раиси Ж.Иноғомов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили Ҳ.Бобохонов йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳ.Кетмонов ўз сайловолди дастури юзасидан нутқ сўзлади.
Номзоднинг сайловолди дастурида ижтимоий қўллаб-қувватлаш тизимини аҳоли ўртасида боқимандалик кайфиятини бартараф этишга қаратиш, кишиларнинг ташаббускорлигини рағбатлантириш, тадбиркорлик фаолиятини қўллаб-қувватлаш ҳамда нафақалар ва моддий ёрдам асосан кам таъминланган оилалар, қариялар ва болалар учун берилишини таъминлаш, ўз бизнесини ташкил этиш ва турмуш фаровонлигини мустақил таъминлашга интилувчи меҳнатга лаёқатли фуқароларга имтиёзли кредитлар ва мақсадли фоизсиз ссудаларни ажратишни янада ривожлантиришни таъминлаш каби қатор устувор вазифалар белгиланган.
Учрашувда Шайҳонтоҳур туманидаги 44-оилавий поликлиника бош шифокори М.Раҳматуллаева, Тошкент шаҳар ҳокимлиги ҳузуридаги фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари ходимларининг малакасини ошириш бўйича ўқув курслари директори С.Бобоқулов ва бошқалар Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови кўппартиявийлик асосида ўтаётгани мамлакатимизда демократия тамойилларига амал қилинаётгани, миллий сайлов тизимимиз халқаро нормаларга тўла мос келишидан далолат эканини таъкидлаб, 29 март куни бўладиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этишга чақирди.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями города Ташкента
В нашей стране идет активная подготовка к выборам Президента Республики Узбекистан. Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 18 февраля встретился с избирателями города Ташкента.
Открыл встречу председатель 14-й Ташкентской городской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Ж.Инагамов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Х.Бабаханов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Х.Кетмонов выступил с речью о своей предвыборной программе.
В предвыборной программе кандидата в качестве приоритетных задач намечены вопросы предотвращения при социальной поддержке иждивенческих настроений среди населения, стимулирования инициатив граждан, поддержки предпринимательской деятельности, а также обеспечения распределения пособий и материальной помощи в основном среди малообеспеченных семей, пожилых людей и детей, обеспечения дальнейшего развития выделения льготных кредитов и целевых беспроцентных ссуд трудоспособным гражданам, стремящимся организовать собственный бизнес и самостоятельно обеспечить свое благосостояние.
На встрече главный врач 44-й семейной поликлиники Шайхантаурского района М.Рахматуллаева, директор учебных курсов по повышению квалификации работников органов самоуправления граждан при Ташкентском городском хокимияте С.Бобокулов и другие отметили, что проведение выборов Президента Республики Узбекистан на многопартийной основе свидетельствует, что в нашей стране соблюдаются принципы демократии, национальная избирательная система полностью отвечает международным нормам. Избирателей призвали принять активное участие в предстоящих выборах 29 марта 2015 года.