Тинчлик, барқарорлик ва тараққиёт раҳнамосига эҳтиром
Жорий йил 30 январь куни Сенатда мустақил Ўзбекистон давлати асосчи ва Биринчи Президенти, буюк давлат ва сиёсат арбоби Ислом Абдуғаниевич  Каримовнинг таваллуд куни муносабати билан тадбир ўтказилди.
Сенат Раиси Н.Йўлдошев ўз нутқида Ўзбекистон ва унинг халқининг ҳозирги бахтли ҳаёти, буюк ва ёруғ келажаги Ислом Каримов номи билан чамбарчас боғлиқ эканлигини таъкидлади.
Тадбирда қатнашган Ўзбекистон халқ шоири, сенатор Иқбол Мирзо ва “Ёшлар” журналининг бош муҳаррири, шоир Нодир Жонузоқ томонидан  “Озод ва обод Ватанга бахшида умр” номли китоб тақдимоти ўтказилди. Тадбир иштирокчиларига Ватанимиз истиқлолининг шонли тарихига, буюк Йўлбошчимизнинг бу тарихни яратишдаги серқирра фаолиятига бағишланган “Эҳтиром” номли ҳужжатли фильм намойиш этилди.

Памяти руководителя, олицетворяющего мир, благополучие и развитие
30 января текущего года в Сенате было проведено мероприятие в связи с днем рождения основателя независимого Узбекистана и Первого Президента, великого государственного и политического деятеля – Ислама Абдуганиевича Каримова.
В своей речи Председатель Сената Н. Йулдашев отметил, что сегодняшняя мирная жизнь Узбекистана и его народа, его великое и яркое будущее тесно связаны с именем Ислама Каримова.
Народным поэтом Узбекистана, сенатором Икболом Мирзо и главным редактором журнала “Ёшлар”, поэтом Надир Жонузаком, принимавшими участие в мероприятии была проведена презентация книги «Озод ва обод Ватанга бахшида умр» (Жизнь отданная свободной и цветущей Родине). Участникам мероприятия был показан документальный фильм “Почтение”, посвященный многогранной деятельности Первого Президента, стоявшего у истоков независимости нашей Родины.