2017 йилнинг 24 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегатсия Афғонистон Ислом Республикаси Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани томонидан қароргоҳи “Арг” саройида қабул қилинди.
Вазир Афғонистон Президентига Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистонга расмий ташриф буюриш таклифи қайд этилган шахсий мактубини етказди.
Мулоқот давомида турли йўналишларда икки томонлама муносабатларни янада ривожлантиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Таъкидланганидек, Ўзбекистон ва Афғонистон раҳбариятининг сиёсий хоҳиши туфайли мамлакатларимиз ўртасидаги муносабатлар бутунлай янги суръат ва хусусиятга эга бўлди. Бу сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва маданий-гуманитар соҳаларда ҳамкорликнинг фаоллашувида яққол намоён бўлмоқда.
Учрашувда ўзаро аҳамият касб этадиган халқаро ва минтақавий сиёсат масалалари юзасидан ҳам фикр алмашилди.

Meeting with President of Afghanistan
On January 24, 2017 the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov was recieved by the President of the Islamic Republic of Afghanistan Mohammad Ashraf Ghani in the palace “Arg” in the residence of the head of Afghanistan.
The Minister conveyed a personal message of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the President of the IRA with an invitation to visit Uzbekistan on an official visit.
During the meeting the sides discussed issues of further development of bilateral relations in various fields.
It was emphasized that thanks to the political will of the leaderships of Uzbekistan and Afghanistan, relations between our countries have acquired a completely new dynamic and character that is evident in the enhanced cooperation in political, trade-economic, transport-communications and cultural-humanitarian spheres.
The sides also exchanged views on the issues of mutual interest of international and regional policy.