Ягона эзгу мақсад йўлида
Юрт тинчлиги, Ватан равнақи ва халқ фаровонлиги йўлида хизмат қилиш барчамизнинг ягона ва эзгу мақсадимиздир, – деди Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партияси Қорақалпоғистон Республикаси кенгаши раиси Е.Қунназаров.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси ва Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси, туман ва шаҳар Кенгашларига партиядан сайланган депутатлар, партия фаоллари ва оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этган конференцияда 2014 йил 21 декабрда мамлакатимиз парламенти ва маҳаллий Кенгашларга ўтказилган сайлов якунлари, шунингдек, жорий йил 29 мартда бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига тайёргарлик, партиянинг VII қурултойига делегатлар сайлаш масалалари муҳокама қилинди.
Давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган Мамлакатимизда демократик ислоҳотларни янада чуқурлаштириш ва фуқаролик жамиятини ривожлантириш концепцияси асосида халқаро андозаларга мос демократик сайлов тизими шакллантирилгани фуқароларнинг ўз хоҳиш-иродасини эркин ифода этишида муҳим омил бўлмоқда. Мазкур ҳужжат асосида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар партиялараро рақобатни кучайтириб, сиёсий партияларга тенг шароитлар яратиш механизмининг самарадорлигини янада оширди.
Анжуманда партиянинг устувор вазифаларини ҳаётга татбиқ этишда бошланғич партия ташкилотларининг масъулияти, бу борада тарғибот-ташвиқот ишларини кучайтириш, жорий йилнинг 29 март куни ўтказиладиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этиш чора-тадбирлари хусусида фикр алмашилди.
Конференцияда Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партиясининг VII қурултойига делегатлар сайланди.

На основе демократических принципов
В Термезе состоялась конференция Сурхандарьинского областного совета Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат".
На мероприятии отмечалось, что под руководством Президента нашей стране созданы равные условия для партий, свободное волеизъявление граждан закреплено законом.
Ярким примером тому служит организация на основе принципов открытости, гласности и справедливости состоявшихся 21 декабря 2014 года выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан, областные, районные и городские Кенгаши народных депутатов. На этих выборах Социал-демократическая партия Узбекистана "Адолат" получила депутатские места в нижней палате парламента и местных кенгашах народных депутатов.
Активисты партии ведут тщательную подготовку к предстоящим 29 марта нынешнего года выборам Президента Республики Узбекистан, при этом уделяют особое внимание пропаганде среди населения, особенно молодежи, значения этого важного политического мероприятия в развитии общества.
– Завершена работа по сбору подписных листов для участия кандидата от нашей партии в выборах, – говорит заместитель председателя областного совета Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Исроил Курбонов. – Участие в выборах – это хорошая возможность для пропаганды среди населения программных целей и задач нашей партии.