Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди
2016 йил 12 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди. Уни Комиссия раиси М.Абдусаломов бошқарди.
“Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутатининг ва Сенати аъзосининг мақоми тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 4-моддаси ҳамда “Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 5 ва 9-моддаларига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Н.Каимовнинг халқ депутатлари Тўрақўрғон тумани Кенгаши депутати ваколати тугатилганлиги ҳамда А.Бутаевнинг халқ депутатлари Олтиариқ тумани Кенгаши депутати ваколати тугатилганлиги муносабати билан уларнинг Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзоси ваколати муддатидан илгари тугатиш тўғрисида қарорлар қабул қилди.
Шунингдек, мажлисда 104-Қувасой сайлов округидан сайланган Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутати М.Убайдуллаев Марғилон шаҳар ҳокими этиб тайинланганлиги муносабати билан унинг депутатлик ваколати муддатидан илгари тугатиш тўғрисида ҳам қарор қабул қилинди.

2016-12-13 | Политика
12 декабря 2016 года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель Комиссии М.Абдусаломов.
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Узбекистан «О статусе депутата Законодательной палаты и члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан» и статьями 5 и 9 Закона Республики Узбекистан «О Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан» Центральная избирательная комиссия приняла постановления о досрочном прекращении полномочий членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Каимова Н и Бутаева А в связи с прекращением их полномочий депутата соответственно Туракурганского районного Кенгаша народных депутатов и Алтыарыкского районного Кенгаша народных депутатов.
Также на заседании принято решение о досрочном прекращении полномочий депутата Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Убайдуллаева М, избранного от 104-Кувасайского избирательного округа, в связи с его назначением хокимом города Маргилан.