Гамбург шаҳрида бўлиб ўтадиган халқаро тадбирларда Ўзбекистон делегациясининг иштирокига доир
Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация 2016 йилнинг 8-9 декабрь кунлари Гамбург шаҳрида (Германия) бўлиб ўтадиган Европада хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этади. Ушбу мажлисда Германиянинг ЙХҲТдаги раислиги якунланади.
Шунингдек, 7 декабрь куни Марказий Осиёнинг 5 мамлакати ва АҚШнинг ташқи сиёсат идоралари раҳбарларининг «C5+1» шаклидаги учрашуви ҳам бўлиб ўтади.
Ўзбекистон делегацияси Гамбург шаҳрида ЙХҲТ аъзо мамлакатлари делегациялари раҳбарлари билан қатор икки томонлама музокаралар ўтказишни режалаштирмоқда.

Об участии делегации Узбекистана в предстоящих международных мероприятиях в г.Гамбурге
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 8-9 декабря 2016 года в г.Гамбурге (ФРГ) примет участие в очередном заседании Совета министров иностранных дел Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, которым завершается германское председательство в ОБСЕ.
Накануне, 7 декабря также состоится встреча руководителей внешнеполитических ведомств пяти центральноазиатских стран и США в формате «С5+1».
Узбекская делегация в ходе пребывания в г.Гамбурге планирует провести ряд двусторонних переговоров с главами делегаций государств-членов ОБСЕ.