Тинчлигимиз ва тараққиётимиз учун овоз бердим
Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови жараёни қизғин давом этмоқда. Сузиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, XV ёзги Паралимпия ўйинлари ғолиби, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони соҳиби Фирдавсбек Мусабеков Андижон шаҳридаги 73-сайлов участкасида ўзи танлаган номзодга овоз берди.
– Биз тинчликсевар, тинчликпарвар халқмиз, – дейди Ф.Мусабеков. – Истиқлолимизнинг ўтган йигирма беш йили давомида қандай улкан марраларга, ютуқларга эришган бўлсак, барчаси Ватанимизнинг тинчлик-осойишталиги туфайлидир. Бугун осмонимиз мусаффо, халқимиз фаровон, дастурхонимиз тўкин-сочин. Барча эзгу орзуларимиз рўёбини кўраяпмиз.
Мен жорий йил Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтган Паралимпия ўйинларида олтин медални қўлга киритиб, Ўзбекистон ёшлари ҳеч кимдан кам эмаслигини ва ҳеч қачон кам бўлмаслигини исботлашга муваффақ бўлиб, Ватанимиз байроғини баланд ҳилпиратиб, мадҳиямизнинг баралла янграшига ҳисса қўшганимдан бахтиёрман.
Сайлов билан боғлиқ барча маълумотларни катта қизиқиш билан ўрганиб чиқдим. Барча номзодларнинг сайловолди дастурлари билан танишдим. Бош қомусимизда белгиланган ҳуқуқимдан фойдаланган ҳолда, халқимиз ҳаётидаги муҳим сиёсий воқеа – Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида қатнашиб, тинчлигимизни, тараққиётимизни, буюк келажагимизни таъминлай оладиган муносиб номзодга овоз бердим.

Voting for peaceful development
The elections of President of the Republic of Uzbekistan are continuing actively. A member of the Uzbekistan national swimming team, winner of the XV summer Paralympic Games and holder of the “Ozbekiston iftihori” rank of honour, Firdavsbek Musabekov, voted for the candidate of his choice at polling station No 73 in the town of Andijon.
F.Musabekov says: “We are a peace-loving nation. We have achieved all our high goals and victories over the 25 years of independence thanks to peace and calm in the country. Today we have clear skies above, and our people have prosperity. All our good endeavours are coming to fruition.”
“I am very happy that I won a gold medal during the recent Paralympic Games in Rio de Janeiro and had the honour to prove that young people of Uzbekistan are second to none. I made my contribution so that our flag was raised high and our Motherland’s anthem was played loudly.
“I studied with great interest all the information about the elections and familiarized myself with the electoral programmes of the candidates. Using my right specified in the constitution, I voted for the candidate capable of ensuring peace, development and our country’s great future.”