Тинчлигимиз ва тараққиётимиз учун овоз бердим
Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови жараёни қизғин давом этмоқда. Сузиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, XV ёзги Паралимпия ўйинлари ғолиби, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони соҳиби Фирдавсбек Мусабеков Андижон шаҳридаги 73-сайлов участкасида ўзи танлаган номзодга овоз берди.
– Биз тинчликсевар, тинчликпарвар халқмиз, – дейди Ф.Мусабеков. – Истиқлолимизнинг ўтган йигирма беш йили давомида қандай улкан марраларга, ютуқларга эришган бўлсак, барчаси Ватанимизнинг тинчлик-осойишталиги туфайлидир. Бугун осмонимиз мусаффо, халқимиз фаровон, дастурхонимиз тўкин-сочин. Барча эзгу орзуларимиз рўёбини кўраяпмиз.
Мен жорий йил Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтган Паралимпия ўйинларида олтин медални қўлга киритиб, Ўзбекистон ёшлари ҳеч кимдан кам эмаслигини ва ҳеч қачон кам бўлмаслигини исботлашга муваффақ бўлиб, Ватанимиз байроғини баланд ҳилпиратиб, мадҳиямизнинг баралла янграшига ҳисса қўшганимдан бахтиёрман.
Сайлов билан боғлиқ барча маълумотларни катта қизиқиш билан ўрганиб чиқдим. Барча номзодларнинг сайловолди дастурлари билан танишдим. Бош қомусимизда белгиланган ҳуқуқимдан фойдаланган ҳолда, халқимиз ҳаётидаги муҳим сиёсий воқеа – Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида қатнашиб, тинчлигимизни, тараққиётимизни, буюк келажагимизни таъминлай оладиган муносиб номзодга овоз бердим.

Проголосовал за спокойствие и развитие
Активно проходит процесс выборов Президента Республики Узбекистан. Член сборной Узбекистана по плаванию, победитель XV летних Паралимпийских игр, обладатель почетного звания "Узбекистон ифтихори" Фирдавсбек Мусабеков проголосовал за выбранного им кандидата на 73-м избирательном участке города Андижана.
- Мы - миролюбивый народ, - говорит Ф.Мусабеков. - Всех высоких целей, побед мы достигли за 25 лет нашей независимости благодаря миру и спокойствию в стране. Сегодня над нами чистое небо, наш народ живет в благополучии и изобилии. Реализуются все наши благие устремления и надежды.
Я очень счастлив, что завоевал золотую медаль на недавних Паралимпийских играх в Рио-де-Жанейро, удостоился чести доказать, что молодежь Узбекистана никому ни в чем не уступает и никогда не уступит, внес свой вклад в то, чтобы наш флаг высоко развевался и громко звучал гимн нашей Родины.
Всю информацию, связанную с выборами, изучил с большим интересом. Ознакомился с предвыборными программами всех кандидатов. Пользуясь намеченными в Основном Законе правами, принял участие в важном политическом событии в жизни нашего народа - выборах Президента Республики Узбекистан, проголосовал за самого достойного кандидата, способного обеспечить мир, развитие и великое будущее нашей страны.