Ватан ва халқ тақдирига дахлдорлик
Қашқадарё вилояти Қарши шаҳридаги 30-сайлов участкаси Нуристон академик лицейида жойлашган. Участкада сайловчилар учун барча қулайликлар яратилган.
Сайлов участкасида эрта тонгдан участка сайлов комиссияси гавжум. Сайловчилар ўзлари танлаган муносиб номзодга овоз бермоқда.
– Қарши шаҳридаги 6-оилавий поликлиникада шифокор бўлиб ишлайман, – дейди И.Қодирова. – Мамлакатимизда аҳолига тиббий хизмат кўрсатиш сифати йилдан-йилга юксалмоқда. Поликлиникамизда ҳам шифокору беморлар учун замонавий шароит яратилган. Президентликка номзодлар дастури билан танишиш жараёнида мен ана шу жиҳатларга алоҳида эътибор қаратдим ва муносиб номзодга овоз бердим.
Шаҳрисабз туманидаги 596-сайлов участкаси Шаҳрисабз тиббиёт коллежи биносида жойлашган. Бу ерда Мироб, Тараққиёт, Қорақўзи, Камолот, Форобий кўчалари ҳамда Чоштепа қишлоқ фуқаролар йиғинидан 2 минг 921 нафар сайловчи рўйхатдан ўтган.
– Мустақиллик йилларида Биринчи Президентимиз раҳнамолигида таълим соҳасида кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилди. Педагоглик касби қадр топди, ўқитувчининг ижтимоий мақеи юксалди. Кўп йиллик педагоглик фаолиятим давомида ўзим бунга гувоҳман. Бугун мана шу эзгу ишларни давом эттирадиган, мамлакатимиз тараққиёти, халқимиз фаровонлиги йўлида сидқидилдан хизмат қиладиган номзодга овоз бердим, – дейди Шаҳрисабз педогогика коллежи ўқитувчиси Ш.Рўзиева.

С чувством сопричастности к судьбе Родины
На 30-ом избирательном участке города Карши Кашкадарьинской области, расположен в академическом лицее “Нуристон”, созданы все условия для избирателей.
Избиратели начали прибывать в участок с раннего утра. Они голосуют за кандидатов, которых считают достойными.
-Я работают врачом в семейной поликлинике №6 города Карши, - говорит И.Кодирова. - В нашей стране с каждым годом повышается уровень медицинского обслуживания населения. В нашей поликлинике также созданы все условия для работы медицинского персонала и приема пациентов. В ходе ознакомления с программами кандидатов в Президенты Узбекистана, я уделяла внимание выдвинутым ими задачам в медицинской сфере и сделала свой выбор, исходя из этого.
596-й участок Шахрисабзского района действует в здании Шахрисабзского медицинского колледжа. Здесь зарегистрированы в качестве избирателей 2 тысяч 921 житель домов по улицам Мироб, Тараккиёт, Коракузи, Камолот, Форобий схода граждан махалли “Чоштепа”.
- В годы независимости под руководством Первого Президента нашей страны осуществлены широкомасштабные реформы в сфере образования. Быть педагогом стало почетно, повысился социальный статус учителей. В этом я убедилась в ходе своей многолетней педагогической деятельности. Сегодня проголосовала за кандидата, который продолжит эту благородную работу, будет усердно трудиться во имя развития страны и благополучия народа, - говорит преподаватель Шахрисабзского педагогического колледжа Ш.Рузиева.