Ватанимиз тинчлиги ва осойишталиги ҳимоячилари овоз берди
Биринчи Президентимиз Ислом Каримов раҳнамолигида барча талабга жавоб берадиган, тезкор ва ҳаракатчан, ташкилий жиҳатдан мукаммал, замонавий қурол-яроғ ва техникага эга миллий армия барпо этилгани мамлакатимиз хавфсизлиги ва ҳудудий яхлитлигини, чегараларимиз дахлсизлигини таъминлаш, халқимизнинг тинч ва осойишта ҳаётини ҳимоя қилишнинг муҳим кафолати бўлмоқда.
Мамлакатимизнинг барча жойларида бўлгани каби Тошкент шаҳридаги 153-сайлов участкасида ҳам овоз бериш жараёни эрта тонгдан бошланди. Бу муҳим сиёсий жараён – Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида тинчлигимиз ва осойишталигимиз посбонлари ҳам фаол иштирок этмоқда.
Участка сайлов комиссияси раиси, подполковник Ҳасан Халиловнинг таъкидлашича, сайлов участкасида мингга яқин оддий аскарлар, курсантлар, сержантлар, офицерлар ва уларнинг оила аъзолари ҳамда муддатли ҳарбий хизматчилардан иборат сайловчилар рўйхатга олинган.
Тошкент олий умумқўшин қўмондонлик билим юрти курсанти Умиджон Раҳмонов ушбу сайлов участкасида биринчилардан бўлиб овоз берди.
– Давлатимизнинг биз, ёшларга кўрсатаётган доимий эътибори ва ғамхўрлигига жавобан салоҳиятли офицер бўлиш, Ватанимиз ва халқимиз тинчлигини ҳимоя қилиш, хавфсизлигини таъминлаш – биз учун улкан шараф. – дейди Умиджон. – Президентликка номзодларнинг дастурлари билан танишиб чиқиб, мамлакатимизнинг янада гуллаб-яшнаши, осойишталигимизни янада мустаҳкамлашга муносиб ҳисса қўшувчи номзодга овоз бердим.
– Мамлакатимизда ҳарбий хизматчилар ва уларнинг оила аъзоларига алоҳида эътибор ва ғамхўрлик кўрсатилмоқда, – дейди кичик сержант Жамол Худойқулов. – Ҳарбий қисм ва муассасаларда хизматни ўташ ва яшаш, жисмоний тарбия ва спорт билан шуғулланиш учун барча шароит яратилган. Бугун ўз конституциявий ҳуқуқимдан фойдаланиб бу борадаги ишларни янада юқори босқичга кўтаришда муносиб ҳисса қўшадиган номзодга овоз бердим.
– Сайловда қатнашишнинг масъулияти катта, – дейди капитан Нурулло Акбаров. – Мен шу масъулиятни чуқур ҳис қилган ҳолда, юртимизнинг янада тараққий этиши, халқимиз фаровонлигини бундан-да юксалтиришга хизмат қиладиган номзодга овоз бердим. Ўрни келганда таъкидлаш жоиз, Қуролли Кучларимизни барпо этиш ва шакллантириш борасида амалга оширилган улкан ишлар армиямизнинг қиёфасини, унинг мазмун-моҳияти ва жанговар имкониятларини, ҳарбий жамоалардаги маънавий-ахлоқий муҳитни соғломлаштиришга, жамиятимизда ҳарбий хизматга бўлган ишончнинг янада ортишига хизмат қилмоқда.

Проголосовали защитники спокойствия и мира нашей Родины
Создание под руководством Первого Президента нашей страны Ислама Каримова компактной и мобильной, оснащенной современной техникой и вооружением национальной армии является важной гарантией обеспечения безопасности, территориальной целостности страны, защиты мирной и спокойной жизни нашего народа.
Как и во всех регионах страны, на 153-м избирательном участке города Ташкента с раннего утра начался процесс голосования. В этом важном политическом событии - выборах Президента Республики Узбекистан также принимают активное участие защитники нашего мира и спокойствия.
По словам председателя участковой избирательной комиссии подполковника Хасана Халилова, на избирательном участке зарегистрировано около тысячи рядовых, курсантов, сержантов, офицеров и членов их семей, а также военнослужащих срочной службы.
Курсант Ташкентского высшего общевойскового командного училища Умиджон Рахмонов проголосовал на этом избирательном участке одним из первых.
- Ознакомившись с программой кандидатов в Президенты, проголосовал за кандидата, который внесет достойный вклад в дальнейшее процветание нашей Родины, укрепление нашего мира и спокойствия - говорит Умиджон.
- В нашей стране уделяется особое внимание заботе о военнослужащих и членах их семей, - говорит младший сержант Жамол Худойкулов. - Пользуясь своим конституционным правом, сегодня проголосовал за кандидата, который продолжит эту благородную работу.
- Участие в выборах возлагает большую ответственность на всех нас, - говорит капитан Нурулло Акбаров. - Глубоко осознавая это, проголосовал за кандидата, который будет служить еще большему повышению благополучия народа. Необходимо отметить, что осуществляемые в Вооруженных Сил реформы служат преображению облика национальной армии, ее дальнейшему совершенствованию.