2016 йилнинг 2 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов 4 декабрь куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Президентининг навбатдан ташқари сайловида халқаро кузатувчи сифатида иштирок этиш учун мамлакатимизга ташриф буюрган АҚШ ва Канаданинг Бухоро яҳудийлари конгресси президенти Борис Кандовни қабул қилди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон-АҚШ муносабатлари доирасида Ўзбекистон ҳамда АҚШ ва Канаданинг Бухоро яҳудийлари конгресси ўртасида маданий-гуманитар соҳадаги ҳамкорлик юзасидан фикр алмашилди.

2 декабря 2016 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял президента Конгресса бухарских евреев США и Канады Бориса Кандова, находящегося в нашей стране в качестве международного наблюдателя на предстоящих 4 декабря внеочередных выборах Президента Узбекистана.
В ходе состоявшейся беседы стороны обменялись мнениями по взаимодействию между Узбекистаном и Конгрессом бухарских евреев США и Канады в культурно-гуманитарной сфере в рамках узбекско-американских отношений.