2016 йилнинг 28-30 ноябрь кунлари Иккинчи Будапешт сув саммитида иштирок этаётган Ўзбекистон Республикаси делегацияси Будапешт шаҳрида БМТнинг Европа иқтисодий комиссияси (ЕИК) Ижрочи котиби Кристиан Баҳ билан учрашди.
Мулоқот чоғида БМТ ЕИКнинг 1992-йилдаги Трансчегаравий сув оқимларни ва халқаро кўлларни ҳимоя қилиш ва улардан фойдаланиш тўғрисидаги Конвенция доирасидаги ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. Ўзбекистон делегацияси К.Баҳни 2013-2016 йилларда Оролни қутқариш халқаро жамғармасида Ўзбекистон раислиги даврида эришилган натижалари билан таништирди. К. Баҳ самарали ҳамкорликни ижобий баҳолади ва БМТ ЕИК Конвенцияси доирасидаги ўзаро манфаатли алоқаларнинг янада ривожланишига ишонч билдирди.

Meeting with Executive Secretary of UNECE
The delegation of the Republic of Uzbekistan, taking part in the Second Budapest Water Summit on 28-30 November 2016, met with the Executive Secretary of the UN Economic Commission for Europe Christian Bach in Budapest.
During the meeting the sides discussed issues of cooperation in the framework of the UNECE Convention on the Protection and Use of Transboundary Watercourses and International Lakes in 1992.
The Uzbek delegation informed K.Bach about the results achieved during the presidency of Uzbekistan in the International Fund for Saving the Aral Sea in 2013-2016.
K.Bah praised the fruitful cooperation and expressed confidence in further development of mutually beneficial cooperation under the UNECE Convention.