2016 йилнинг 28-30 ноябрь кунлари Иккинчи Будапешт сув саммитида иштирок этаётган Ўзбекистон Республикаси делегацияси Будапешт шаҳрида БМТнинг Европа иқтисодий комиссияси (ЕИК) Ижрочи котиби Кристиан Баҳ билан учрашди.
Мулоқот чоғида БМТ ЕИКнинг 1992-йилдаги Трансчегаравий сув оқимларни ва халқаро кўлларни ҳимоя қилиш ва улардан фойдаланиш тўғрисидаги Конвенция доирасидаги ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. Ўзбекистон делегацияси К.Баҳни 2013-2016 йилларда Оролни қутқариш халқаро жамғармасида Ўзбекистон раислиги даврида эришилган натижалари билан таништирди. К. Баҳ самарали ҳамкорликни ижобий баҳолади ва БМТ ЕИК Конвенцияси доирасидаги ўзаро манфаатли алоқаларнинг янада ривожланишига ишонч билдирди.

О встрече с Исполнительным секретарем ЕЭК ООН
Делегация Республики Узбекистан, принимающая участие 28-30 ноября 2016 года во Втором Будапештском водном саммите, встретилась в г.Будапеште с Исполнительным секретарем Европейской экономической комиссии ООН Кристианом Бахом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества в рамках Конвенции ЕЭК ООН по охране и использованию трансграничных водотоков и международных озер от 1992 года.
Узбекская делегация проинформировала К.Баха о результатах, достигнутых в период председательства Узбекистана в Международном Фонде спасения Арала в 2013-2016гг.
К.Бах положительно оценил плодотворное взаимодействие и выразил уверенность в дальнейшем развитии взаимовыгодного сотрудничества в рамках Конвенции ЕЭК ООН.