Шу йил 25 ноябрь куни Марказий сайлов комиссиясида Япониянинг мамлакатимиздаги элчихонасининг иккинчи котиби Ямагива Кадзуёши билан учрашув бўлиб ўтди.
Марказий сайлов комиссияси котиби С.Қурбонқулов меҳмонни Марказий сайлов комиссияси, округ ва участка сайлов комиссиялари томонидан жорий йил 4 декабрда бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш бўйича асосий тадбирлар дастури доирасида амалга оширилаётган ишлар, миллий сайлов қонунчилиги ва амалиётини янада такомиллаштириш мақсадида қонун ҳужжатларига киритилган сўнгги ўзгартиш ва қўшимчалар билан таништирди.
Мулоқот чоғида сайлов кампанияси очиқлиги ва ошкоралигини таъминлаш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг таклифига асосан сайловни кузатишда 5 та халқаро ташкилот миссиялари ва 40 дан зиёд хорижий давлат, шу жумладан, Япониядан кузатувчилар иштирок этиши таъкидланди.

Встреча в Центральной избирательной комиссии
25 ноября сего года в Центральной избирательной комиссии состоялась встреча со вторым секретарем посольства Японии в нашей стране Ямагива Кадзуёши.
Секретарь Центральной избирательной комиссии С.Курбанкулов ознакомил гостя с работой, проводимой Центральной, окружными и участковыми избирательными комиссиями в рамках реализации Программы основных мероприятий по подготовке и проведению выборов Президента Республики Узбекистан, которые состоятся 4 декабря текущего года, с внесенными в законодательство изменениями и дополнениями в целях дальнейшего совершенствования законов о выборах и избирательной практики.
В ходе встречи отмечалось, что в целях обеспечения гласности и открытости избирательной кампании по приглашению Центральная избирательная комиссия Республики Узбекистан в наблюдении за выборами примут участие миссии 5 международных организаций и наблюдатели из более 40 иностранных государств, в том числе из Японии.