Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёевнинг ишончли вакили А.Ҳожибоев пойтахтимизнинг Шайхонтоҳур туманида сайловчилар билан учрашди.
Учрашувда Президентликка номзоднинг ишончли вакили йиғилганларни Шавкат Мирзиёевнинг таржимаи ҳоли ва сайловолди дастури билан таништирди.
Дастурда мамлакатимизни ҳар томонлама тараққий эттириш, аҳоли даромадлари ва ҳаёт сифатини муттасил ошириб боришдек муҳим йўналишлар ўз ифодасини топган.
Тошкент шаҳрининг барча туманларида янги маданият ва истироҳат боғлари барпо этиш, яшил майдон ва ҳудудларни янада кўпайтириш, коммунал ва савдо хизматлари сифатини яхшилаш, янги транспорт-коммуникация тармоқлари ва замонавий хизмат турлари, маданий-маиший объектлар бунёд этиш, ер усти тезюрар метро йўналишларини қуриш масалаларига устувор аҳамият қаратилган.
2017-2020 йилларда шаҳарларда 945 та кўп қаватли уй қуриш дастури лойиҳаси ишлаб чиқилмоқда. Дастурга кўра, Тошкент шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар марказлари ва йирик шаҳарларда 50 мингга яқин уй-жойга муҳтож оилалар учун кўп қаватли арзон ва замонавий уйлар қурилади.
Сайловчилар дастурда Биринчи Президентимиз Ислом Каримов томонидан бошлаб берилган демократик ислоҳотларни изчил давом эттириш ва чуқурлаштириш, тинчлик-осойишталик ва барқарорликни таъминлаш, мамлакатимиз иқтисодий қудратини мустаҳкамлаш, халқимиз учун муносиб турмуш шароитини яратиш ва бошқа йўналишлар юзасидан илгари сурилган вазифаларга алоҳида эътибор қаратди.
Учрашувда Шайхонтоҳур туманидаги “Қоратош” маҳалла фуқаролар йиғини фаоли Р.Обидов, “Тинчлик” масъулияти чекланган жамияти раҳбари М.Мирилёсов ва бошқалар номзоднинг дастурида белгиланган устувор вазифалар хусусида фикр билдирди.

Избиратели Шайхантахурского района встретились с доверенным лицом кандидата
Доверенное лицо кандидата в Президенты Республики Узбекистан от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана Шавката Мирзиёева А.Хожибоев провел встречу с избирателями в Шайхантахурском районе столицы.
Он ознакомил собравшихся с биографией и предвыборной программой Шавката Мирзиёева.
В программе отражены такие важные направления, как всестороннее развитие нашей страны, обеспечение неуклонного роста доходов и качества жизни населения.
Особое внимание в программе уделяется вопросам благоустройства Ташкента, в том числе создания новых парков культуры и отдыха в каждом районе столицы, улучшения качества коммунальных и торговых услуг, прокладки новых транспортно-коммуникационных сетей, внедрения современных видов услуг, строительства культурно-бытовых объектов, скоростного надземного метро.
Разрабатывается программа строительства 945 многоквартирных домов в 2017-2020 годы. Согласно программе, в Ташкенте, Республике Каракалпакстан, областных центрах и крупных городах будет возведено доступное и современное жилье почти для 50 тысяч нуждающихся семей.
В предвыборной программе кандидата выдвинуты задачи по последовательному продолжению и углублению демократических реформ, начатых Первым Президентом нашей страны Исламом Каримовым, укреплению мира и стабильности, усилению экономической мощи нашей страны, созданию достойных условий жизни для людей и другие.
Активист схода граждан махалли “Коратош” Шайхантахурского района Р.Обидов, руководитель общества с ограниченной ответственностью “Тинчлик” М.Мирилёсов и другие высказали свои мнения по задачам, определенным в программе кандидата.