Ўзбекистон делегациясининг Ўш шаҳрига ташрифига доир
2016 йилнинг 26 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Адхам Икрамов бошчилигидаги делегация икки томонлама келишувларни амалга ошириш мақсадида жавоб тариқасидаги ташриф билан Ўш шаҳрида (Қирғизистон Республикаси) бўлади.
Президент Девони, Ҳукумат, Ташқи ишлар вазирлиги вакиллари, Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятлари ҳокимлари, давлат ва ижтимоий тузилмаларнинг вилоятдаги бўлимлари, маҳаллий ўз-ўзини бошқариш органлари, ишбилармон доира раҳбарлари, фермерлар, илм-фан ва маориф, маданият ва санъат арбобларидан иборат Ўзбекистон делегацияси Қирғизистоннинг юқори мансабдор шахслари ва қўшни Боткен, Жалол-Обод ва Ўш вилоятлари вакилларидан иборат делегация билан учрашув ва музокаралар ўтказади. Ташриф доирасида икки томонлама муносабатлар ва чегара ҳудудларида ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг амалий масалаларини муҳокама қилиш режалаштирилган.
1 октябрь куни Қирғизистон бош вазирининг биринчи ўринбосари Муҳамметкалий Абдулгазиев бошчилигидаги делегация Ўзбекистон томонининг таклифига биноан Андижон шаҳрига ташриф буюрган эди. Учрашув якунларига кўра Ўзаро ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланган.

Об предстоящей поездке делегации Узбекистана в г.Ош
26 октября 2016 года делегация Республики Узбекистан во главе с заместителем Премьер-министра Адхамом Икрамовым в рамках реализации двусторонних договоренностей с ответным визитом посетит г.Ош (Кыргызская Республика).
Делегация Узбекистана, в которую входят представители Аппарата Президента, Правительства, Министерства иностранных дел, хокимы Андижанской, Наманганской и Ферганской областей, руководители областных подразделений государственных и общественных структур, местного самоуправления, бизнес-кругов, фермеры, деятели, науки и просвещения, культуры и искусства, студенты, проведет встречи и переговоры с делегацией Кыргызстана, в том числе с представителями сопредельных Баткенской, Джалал-Абадской и Ошской областей. Планируется обсудить практические вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений, приграничного сотрудничества.
1 октября представительная делегация Кыргызстана во главе с первым вице-премьером Мухамеметкалый Абулгазиевым по приглашению узбекской стороны побывала в г.Андижане. По итогам встречи был подписан Меморандум о взаимном сотрудничестве.