Каратэчиларимиз жаҳон чемпионатида 12 олтин ва 1 бронза медаль билан тақдирланди
Ўзбекистонлик спортчилар Польшада анъанавий каратэ-до бўйича ўтказилган жаҳон чемпионати ва жаҳон кубогида 12 олтин ва бир бронза медални қўлга киритди.
Тошкент халқаро аэропортида спортчиларимизни спорт жамоатчилиги, оммавий ахборот воситалари ходимлари кутиб олди.
Дунёнинг юзга яқин давлатидан икки юздан ортиқ спортчи иштирок этган нуфузли мусобақада Асадбек ва Зиёдулла Сергаповлар, Азиз Мансуров, Диёр Намозов, Азиз Абдураҳмонов, Жамшид Пирмамадов, Элёр Ўроқбоев, Саиджалолхон Саъдуллахўжаев, Шаҳриёр Оқбоев, Саидбаҳромхон Ниёзхонов, Севара Мансурова, Ҳилола Неъматова олтин медални қўлга киритган бўлса, Меҳринисо Муҳаммаджонова бронза медаль билан тақдирланди.
– Халқаро мусобақаларда эришаётган ғалабаларимиз мамлакатимизда ёшларнинг жисмонан ва маънан соғлом инсонлар бўлиб камол топиши, иқтидор ва истеъдодини намоён этиши учун яратилаётган кенг имкониятлар самарасидир, – дейди А.Абдураҳмонов. – Ниятимиз, келгуси нуфузли мусобақаларда ҳам муносиб иштирок этиб, Ватанимиз шон-шуҳратини юксалтиришга ҳисса қўшишдир.

Наши каратисты награждены 12 золотыми и 1 бронзовой медалями на чемпионате мира
Спортсмены Узбекистана завоевали 12 золотых и 1 бронзовую медали на состоявшихся в Польше Кубке мира и чемпионате мира по традиционному каратэ-до.
В Ташкентском международном аэропорту наших спортсменов встречала спортивная общественность, журналисты.
На соревновании, в котором приняли участие более 200 спортсменов почти из ста стран мира, Асадбек и Зиёдулла Сергаповы, Азиз Мансуров, Диёр Намозов, Азиз Абдурахмонов, Жамшид Пирмамадов, Элёр Урокбоев, Саиджалолхон Саъдуллахужаев, Шахриёр Окбоев, Саидбахромхон Ниёзхонов, Севара Мансурова, Хилола Неъматова завоевали золотые медали, Мехринисо Мухаммаджонова - бронзовую медаль.
- Наши победы на международных соревнованиях являются результатом широких возможностей, создаваемых в нашей стране для воспитания физически и духовно здоровой молодежи, демонстрации ее таланта и потенциала, - говорит А.Абдурахмонов. - Наша цель - также успешно участвовать в предстоящих престижных международных соревнованиях, внести свой вклад в повышение авторитета нашей Родины.