Ўзбекистон делегациясининг Афғонистон бўйича халқаро конференцияда иштирокига доир
2016-йилнинг 5-октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Брюссел шаҳрида Афғонистон бўйича халқаро конференцияда иштирок этди.
100 дан ортиқ мамлакатлар, жумладан Афғонистонга қўшни давлатларнинг вакиллари ҳамда қатор халқаро ташкилотлар раҳбарлари таклиф қилинган “Фаровонлик ва тинчлик учун шерикчилик” деб номланган форум иштирокчилари 2017-2020-йиларда Афғонистон ҳукуматига сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш учун кўмак, хусусан молиявий ёрдам бериш масалаларини муҳокама қилдилар.

Об участии узбекской делегации в международной конференции по Афганистану
5 октября 2016 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым приняла участие в международной конференции по Афганистану в г.Брюсселе.
Участники форума «Партнерство во имя процветания и мира», на который были приглашены представители более 100 стран, в том числе соседних с Афганистаном государств, а также руководители ряда международных организаций, обсудили вопросы дальнейшего оказания содействия, в том числе финансового, афганскому правительству для осуществления политических и социально-экономических реформ в 2017-2020 годах.