Ўзбекистон делегациясининг Афғонистон бўйича халқаро конференцияда иштирокига доир
2016-йилнинг 5-октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Брюссел шаҳрида Афғонистон бўйича халқаро конференцияда иштирок этди.
100 дан ортиқ мамлакатлар, жумладан Афғонистонга қўшни давлатларнинг вакиллари ҳамда қатор халқаро ташкилотлар раҳбарлари таклиф қилинган “Фаровонлик ва тинчлик учун шерикчилик” деб номланган форум иштирокчилари 2017-2020-йиларда Афғонистон ҳукуматига сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш учун кўмак, хусусан молиявий ёрдам бериш масалаларини муҳокама қилдилар.

Uzbek delegation participates in the International Conference on Afghanistan
On October 5, 2016, the delegation of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov participated in the International Conference on Afghanistan in Brussels.
Participants of the forum “Partnership for Prosperity and Peace”, which was attended by representatives of over 100 countries, including the neighboring countries, as well as heads of international organizations, discussed further assistance, including financial, to the Afghan government for political and socio-economic reforms in the years 2017-2020.