Ўзбекистон-Польша маслаҳатлашувларига доир
2016 йилнинг 19-21 сентябрь кунлари Варшава шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Польша Республикаси Ташқи ишлар вазирликлари шартнома-ҳуқуқ хизматлари ўртасида маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди.
Польша делегациясига Ташқи ишлар вазирлиги Шартнома-ҳуқуқ департаменти директори Анджей Миштал бошчилик қилди.
Маслаҳатлашувларда имзоланган икки томонлама ҳужжатлар инвентаризация қилинди, Ўзбекистон-Польша ҳужжатлари лойиҳалари устида олиб борилаётган иш жараёни кўриб чиқилди ҳамда ҳамкорликнинг ҳуқуқий асосини ривожлантириш ва кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Музокаралар чоғида ТИВ вакиллари халқаро шартномалар бўйича қонун ижодкорлиги ва уларни бажаришни тартибга солувчи икки томон қонунчилиги ҳақида маълумот алмашдилар.

On the Uzbek-Polish consultations
On 19-21 September, 2016, Warsaw hosted consultations between the legal services of the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Poland.
The Polish delegation was headed by the Director of the Legal and Treaty Department of the Ministry of Foreign Affairs Andrzej Misztal.
The parties made an inventory of signed bilateral documents, reviewed the progress of work on projects of the Uzbek-Polish documents, and discussed prospects for the development and expansion of the legal framework of interaction.
During the talks, representatives of the Ministry of Foreign Affairs also exchanged information on the law of the parties, which regulate legislative drafting and implementation of international agreements.