Ўзбекистон-Польша маслаҳатлашувларига доир
2016 йилнинг 19-21 сентябрь кунлари Варшава шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Польша Республикаси Ташқи ишлар вазирликлари шартнома-ҳуқуқ хизматлари ўртасида маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди.
Польша делегациясига Ташқи ишлар вазирлиги Шартнома-ҳуқуқ департаменти директори Анджей Миштал бошчилик қилди.
Маслаҳатлашувларда имзоланган икки томонлама ҳужжатлар инвентаризация қилинди, Ўзбекистон-Польша ҳужжатлари лойиҳалари устида олиб борилаётган иш жараёни кўриб чиқилди ҳамда ҳамкорликнинг ҳуқуқий асосини ривожлантириш ва кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Музокаралар чоғида ТИВ вакиллари халқаро шартномалар бўйича қонун ижодкорлиги ва уларни бажаришни тартибга солувчи икки томон қонунчилиги ҳақида маълумот алмашдилар.

Об узбекско-польских консультациях
19-21 сентября 2016 года в г.Варшаве прошли консультации между договорно-правовыми службами МИД Республики Узбекистан и Республики Польша.
Польскую делегацию возглавлял директор Договорно-правового департамента Министерства иностранных дел Анджей Мишталь.
Стороны провели инвентаризацию подписанных двусторонних документов, рассмотрели ход работы над проектами узбекско-польских документов, а также обсудили перспективы развития и расширения правовой основы взаимодействия.
В ходе переговоров представители МИД также обменялись информацией о законодательстве сторон, регулирующем законотворчество и исполнение международных договоров.