Ўзбекистон ва Таиланд Қироллиги ўртасида ҳамкорлик тўғрисидаги битим имзоланади
2016 йил 5-7 октябрь кунлари Таиланд Қироллигининг сайёҳлик ва спорт вазири Копкран Ватанавранкул хоним Ўзбекистонга келади. Унинг ташрифи чоғида Ўзбекистон Республикаси ҳукумати ва Таиланд Қироллиги ҳукумати ўртасида сайёҳлик соҳасида ҳамкорлик тўғрисидаги битим имзоланади, деб хабар беради “Ўзбектуризм” миллий компанияси.
Шунингдек, вазир жорий йил 5-7 октябрь куни “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазма мажмуасида бўлиб ўтадиган Тошкент Халқаро сайёҳлик кўргазмаси ишида ҳам иштирок этади. Таиланд Қироллиги “Тошкент Халқаро сайёҳлик кўргазмаси - 2016”нинг ҳамкор мамлакати ҳисобланади.

Между Узбекистаном и Королевством Таиланд будет подписано соглашение о сотрудничестве
5-7 октября 2016 года министр туризма и спорта Королевства Таиланд г-жа Копкран Ватанавранкул посетит Узбекистан. В ходе ее визита планируется подписание соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Королевства Таиланд о сотрудничестве в сфере туризма, сообщает пресс-служба НК "Узбектуризм".
Министр также примет участие в работе Ташкентской международной туристической выставки, проводимой 5-7 октября с.г. в НВК «Узэкспоцентр». Королевство Таиланд является страной-партнером «ТМТЯ-2016».