Фарғона туманида янги спорт-техника клуби иш бошлади
Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти Фарғона тумани кенгашининг янги барпо этилган ўқув спорт-техника клуби фойдаланишга топширилди.
Давлат ва жамоат ташкилотлари вакиллари, меҳнат фахрийлари, ёшлар, оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этган тадбирда мамлакатимиз Қуролли Кучларини ислоҳ қилиш, соҳага малакали кадрлар етказиб бериш тизимини янада такомиллаштириш борасида амалга оширилаётган изчил ишлар юксак самаралар бераётгани таъкидланди. Бу ёшларда интизом, қатъият, мардлик, матонат ва масъулият каби фазилатларни юксалтириш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашда муҳим ўрин тутади. Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти ҳам бўлажак аскарларни армия сафларида хизмат қилишга жисмонан, маънан ва техник тайёрлашга салмоқли ҳисса қўшмоқда.
“Ватанпарвар” ташкилотининг Фарғона вилояти, шаҳар ва туманлар кенгашларида ҳам ҳарбий-техник мутахассислар тайёрлаш, ёшларни Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш, спортнинг техник ва амалий турларини ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Фойдаланишга топширилган ушбу ўқув спорт-техника клуби мустақиллигимизнинг йигирма беш йиллик байрамига муносиб туҳфа бўлди. Клубнинг ўқув хоналари замонавий ўқув-техника воситалари билан жиҳозланган, “В” ва “ВС” тоифадаги ҳайдовчилар тайёрлаш курси фаолияти учун зарур шароит яратилган.

Начал работу новый клуб
Сдано в эксплуатацию здание нового учебного спортивно-технического клуба Ферганского районного совета Организации содействия обороне Узбекистана "Ватанпарвар".
На мероприятии с участием представителей государственных и общественных организаций, ветеранов труда, молодежи, работников средств массовой информации отмечалось, что проводимая последовательная работа по реформированию Вооруженных Сил, дальнейшему совершенствованию системы подготовки квалифицированных военных кадров дает свои высокие результаты. Это играет важную роль в воспитании молодежи в духе патриотизма, формировании таких качеств, как дисциплинированность, решительность, отвага, стойкость и ответственность. ОСО Узбекистана "Ватанпарвар" также вносит весомый вклад в физическую, моральную и техническую подготовку будущих солдат.
В Ферганском областном, городских и районных советах организации "Ватанпарвар" особое внимание уделяется подготовке военно-технических специалистов, воспитанию молодежи в духе любви к Родине, преданности идеям независимости, развитию технических и прикладных видов спорта.
Введенный в эксплуатацию учебный спортивно-технический клуб стал достойным подарком к 25-летию независимости нашей страны. Учебные кабинеты клуба оснащены современными учебно-техническими средствами, созданы все необходимые условия для подготовки водителей категорий "В" и "ВС".