Шу йилнинг 19 август куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди. Уни Комиссия раиси М. Абдусаломов бошқарди.
Мажлисда вилоят, туман ва шаҳар сайлов комиссияларининг фаолиятини янада такомиллаштириш бўйича тадбирлар комплекс режаси тасдиқланди.
Таъкидланганидек, тадбирлар вилоят, туман ва шаҳар сайлов комиссиялари норматив-ҳуқуқий ҳужжатларини такомиллаштиришга, шунингдек сайлов қонунчилигининг асосий меъёрлари ва қоидаларини кенг жамоатчиликка етказишга қаратилгандир.
Комиссия аъзолари Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзоси Р. Норбўтаевнинг ваколатини муддатидан илгари тугатиш масаласини ҳам кўриб чиқдилар.

2016-08-19 | Политика
19 августа текущего года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель М.Абдусаломов.
На заседании утвержден Комплексный план мероприятий по дальнейшему совершенствованию деятельности областных, районных и городских избирательных комиссий.
Отмечалось, что мероприятия направлены на совершенствование нормативно-правовых документов областных, районных и городских избирательных комиссий а также доведение до широкой общественности основных норм и положений избирательного законодательства.
Члены Комиссии также рассмотрели вопрос о досрочном прекращении полномочий члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Р.Норбутаева.