2023-06-27 | Ҳужжатлар
Мамлакатимизда сўз ва матбуот эркинлиги, очиқлик  ва ошкораликни мустаҳкамлаш, халқимизнинг ахборот соҳасидаги конституциявий ҳуқуқларини таъминлашга қўшаётган муносиб ҳиссаси, глобал ахборот майдонида миллий манфаатларимизни ҳимоя қилиш, юртимиздаги янгиланиш жараёнлари, эришилаётган ютуқларни кенг тарғиб этишдаги катта хизматлари, замонавий журналистика йўналишлари учун юксак малакали кадрларни тайёрлаш, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги самарали фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
Бутаев Шойим Примкулович - «Ҳужжатли ва хроникал фильмлар киностудияси» давлат унитар корхонаси муҳаррири
Мирзаяров Уктам Хайруллаевич - «Гулистон» ва «Театр» журналлари бўлим муҳаррири
Нуритдинов Хайрулла Бокиджонович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» teleradiokanali» давлат муассасаси директори
Алимбекова Жумакул Мауленовна - «Нурлы жол» газетаси масъул котиби
Арипов Махмуджон Мусинович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» телеканали бўлим катта муҳаррири
Ахроров Мирасрор Мираброрович - «Овози тожик» газетасининг Фарғона ва Андижон вилоятлари бўйича мухбири
Джунайдуллаева Угилой Инатуллаевна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Самарқанд вилояти телерадиокомпаниясигуруҳ муҳаррири
Ережепов Бахитбай Кенгесбаевич - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Nukus teleradiomarkazi» филиали бош овоз режиссёри, Қорақалпоғистон Республикаси
Садиков Хусанбори Мирганиевич - «Муштум» журнали бош рассоми
Шаметов Бахтиёр Алметович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Toshkent» teleradiokanali» давлат муассасаси гуруҳ бош режиссёри
Камилов Сардор Абдурахимович - «Milliy telekanal» масъулияти чекланган жамиятининг бош муҳаррири ва продюсери
Оманов Мухиддин Саттарович - «Ўзбекистон нашриёти» давлат унитар корхонасининг болалар ва бадиий адабиётлар таҳририяти мудири
Раджабов Дилшод Эсанович - «Муҳаррир» нашриёти бош муҳаррири
Талипжанова Шафоат Манаповна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Sport» teleradiokanali» давлат муассасаси бош муҳарририяти катта муҳаррири
Файзиев Даврон Ахмеджанович - Ўзбекистон футбол ассоциациясининг маркетинг ва медиа бўлими бошлиғи
Абдуназаров Равшан Саттарович - «Радиоалоқа, радиоэшиттириш ва телевидение маркази» давлат унитар корхонасининг Сурхондарё радиотелеузатиш маркази станция етакчи муҳандиси, Сурхондарё вилояти
Ажимуратов Азамат Лепесбаевич - Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг ахборот бўлими бошлиғи
Арслонова Жамила Амировна - Зангиота тумани «Истиқбол» газетаси мухбири, Тошкент вилояти
Ахмедов Иброхим Рахимович - «Гранд» радиостанцияси бош муҳаррири ва бошловчиси
Ахмедов Қобулжон Холиқович - «Mening yurtim» телеканали бош директори
Воҳидов Журъат Самандарович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Бухоро вилояти телерадиокомпанияси монтажчиси
Давлетова Нозимахон Элдаровна - Миллий масс-медиани қўллаб-қувватлаш ва ривожлантириш жамоат фонди директори
Жўраев Олим Эргашевич - Бухоро вилояти ҳокимининг ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси – матбуот котиби
Исмаилов Музаффар Абдуллаевич - «Daryo.uz» веб-сайти раҳбари
Кайсаров Тимур Адихамович - «Янги Ўзбекистон» ва «Правда Востока» газеталари таҳририяти масъул котиби
Кенжаев Руслан Алишерович - «Халқ сўзи» ва «Народное слово» газеталари бош муҳаррирининг ўринбосари
Қосимова Нориниса Эргашевна - Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмасининг Сирдарё вилояти бўлими бош мутахассиси
Мадумарова Бахринса Тўхтасин қизи - «Zamon.uz» веб-сайти бош муҳаррирининг ўринбосари
Мазитов Абдураим Маликович - «Шарқ» нашриёт-матбаа акциядорлик компаниясининг муқовалаш цехи ишчиси
Мамиров Суюндик Махамматович - Ўзбекистон Журналистлар уюшмаси бош мутахассиси
Муминов Эргаш Абдумигатович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Oʻzbektelefilm» давлат муассасаси саҳналаштирувчи кинорежиссёри
Насирова Иродахон Хусановна - «Zo‘r TV» телеканалининг продюсери ва бошловчиси
Отабоева Гулнора Хосилжоновна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Наманган вилояти телерадиокомпанияси «Аср» студияси сиёсий шарҳловчиси
Расулов Баходир Бахтиёрович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» телеканали телеоператори
Рахимова Раъно Мирфазиловна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston» teleradiokanali» давлат муассасаси сухандони
Рахимходжаев Зайниддин Хусниддинович - Ўзбекистон Республикаси Президентининг Матбуот хизмати ҳузуридаги Медиа-маркази етакчи мутахассиси
Ризаев Акбар Мансурович - Ўзбекистон Республикаси Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг Оммавий коммуникациялар масалалари бўйича маркази бошлиғи
Рузиева Фазила Мухторовна - Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий кутубхонасининг ихтисослашган фонд ва мажбурий нусхаларни сақлаш хизмати раҳбари
Саидов Икром Туляганович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Махсус автокорхона» давлат муассасаси ҳайдовчиси
Тошниязова Гулмира Хусановна - «Kun.uz» веб-сайтининг Тошкент шаҳри бўйича мухбири
Умаров Дилшод Содикович - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Dunyo bo‘ylab» telekanali» давлат муассасаси эфирга узатиш бўлими бош режиссёри
Уринбаева Севара Кучкаралиевна - Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Ахборот хизмати раҳбари – жамоатчилик билан алоқалар бўлими бошлиғи
Хаитахунов Шукур Джалилович - Жалақудуқ тумани «Жалақудуқ ҳаёти» газетаси муҳаррири, Андижон вилояти
Шодиева Лолажон Озодовна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Маhalla» радиоканали режиссёрлар бўлими бош режиссёри
Яхшибоева Озода Абдужалоловна - Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Қашқадарё вилояти телерадиокомпанияси гуруҳ муҳаррири

О награждении в связи с Днем работников печати и средств массовой информации группы работников сферы
2023-06-27 | Документы
За достойный вклад в утверждение свободы слова и печати, открытости и гласности в нашей стране, обеспечение конституционных прав граждан в информационной сфере, большие заслуги в защите национальных интересов в глобальном информационном пространстве, широкой пропаганде процессов обновления, достижений республики, плодотворную деятельность по подготовке высококвалифицированных кадров по направлениям современной журналистики, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине, а также за активное участие в общественной жизни, наградить:
Бутаева Шойима Примкуловича - редактора государственного унитарного предприятия «Киностудия документальных и хроникальных фильмов»
Мирзаярова Уктама Хайруллаевича - редактора отдела журналов «Гулистон» и «Театр»
Нуритдинова Хайруллу Бокиджоновича - директора государственного учреждения «O‘zbekiston 24» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Алимбекову Жумакул Мауленовну - ответственного секретаря газеты «Нурлы жол»
Арипова Махмуджона Мусиновича - старшего редактора отдела телеканала «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ахророва Мирасрора Мираброровича - корреспондента газеты «Овози тожик» по Ферганской и Андижанской областям
Джунайдуллаеву Угилой Инатуллаевну - редактора группы Самаркандской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ережепова Бахитбая Кенгесбаевича - главного звукорежиссера филиала «Nukus teleradiomarkazi» Национальной телерадиокомпании Узбекистана, Республика Каракалпакстан
Садикова Хусанбори Мирганиевича - главного художника журнала «Муштум»
Шаметова Бахтиёра Алметовича - главного режиссера группы государственного учреждения «Toshkent» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Камилова Сардора Абдурахимовича - главного редактора и продюсера общества с ограниченной ответственностью «Milliy telekanal»
Оманова Мухиддина Саттаровича - заведующего редакцией детской и художественной литературы государственного унитарного предприятия «Ўзбекистон нашриёти»
Раджабова Дилшода Эсановича - главного редактора издательства «Муҳаррир»
Талипжанову Шафоат Манаповну - старшего редактора главной редакции государственного учреждения «Sport» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Файзиева Даврона Ахмеджановича - начальника отдела маркетинга и медиа Ассоциации футбола Узбекистана
Абдуназарова Равшана Саттаровича - ведущего инженера станции Сурхандарьинского центра радиотелепередачи государственного унитарного предприятия «Радиоалоқа, радиоэшиттириш ва телевидение маркази», Сурхандарьинская область
Ажимуратова Азамата Лепесбаевича - начальника информационного отдела Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан
Арслонову Жамилу Амировну - корреспондента газеты «Истиқбол» Зангиатинского района, Ташкентская область
Ахмедова Иброхима Рахимовича - главного редактора и ведущего радиостанции «Гранд»
Ахмедова Кобулжона Холиковича - генерального директора телеканала «Mening yurtim»
Вохидова Журъата Самандаровича - монтажника Бухарской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Давлетову Нозимахон Элдаровну - директора Общественного фонда поддержки и развития национальных масс-медиа
Жураева Олима Эргашевича - пресс-секретаря – советника хокима Бухарской области по вопросам информационной политики
Исмаилова Музаффара Абдуллаевича - руководителя веб-сайта «Daryo.uz»
Кайсарова Тимура Адихамовича - ответственного секретаря редакции газет «Янги Ўзбекистон» и «Правда Востока»
Кенжаева Руслана Алишеровича - заместителя главного редактора газет «Халқ сўзи» и «Народное слово»
Косимову Норинису Эргашевну - главного специалиста Сырдарьинского областного отделения Союза писателей Узбекистана
Мадумарову Бахринсу Тухтасин кизи - заместителя главного редактора веб-сайта «Zamon.uz»
Мазитова Абдураима Маликовича - рабочего переплетного цеха Издательско-полиграфической акционерной компании «Шарқ»
Мамирова Суюндика Махамматовича - главного специалиста Союза журналистов Узбекистана
Муминова Эргаша Абдумигатовича - кинорежиссера сценариста государственного учреждения «Oʻzbektelefilm» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Насирову Иродахон Хусановну - продюсера и ведущую телеканала «Zo‘r TV»
Отабоеву Гулнору Хосилжоновну - политического обозревателя студии «Аср» Наманганской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Расулова Баходира Бахтиёровича - телеоператора телеканала «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Рахимову Раъно Мирфазиловну - диктора государственного учреждения «O‘zbekiston» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Рахимходжаева Зайниддина Хусниддиновича - ведущего специалиста Медиацентра при Пресс-службе Президента Республики Узбекистан
Ризаева Акбара Мансуровича - начальника Центра по вопросам массовых коммуникаций Агентства информации и массовых коммуникаций Республики Узбекистан
Рузиеву Фазилу Мухторовну - руководителя службы хранения специализированного фонда и обязательных копий Национальной библиотеки Узбекистана имени Алишера Навои
Саидова Икрома Тулягановича - водителя государственного учреждения «Махсус автокорхона» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Тошниязову Гулмиру Хусановну - корреспондента веб-сайта «Kun.uz» по городу Ташкенту
Умарова Дилшода Содиковича - главного режиссера отдела передачи в эфир государственного учреждения «Dunyo bo‘ylab» telekanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Уринбаеву Севару Кучкаралиевну - руководителя пресс-службы – начальника отдела по связям с общественностью Министерства юстиции Республики Узбекистан
Хаитахунова Шукура Джалиловича - редактора газеты «Жалақудуқ ҳаёти» Джалакудукского района, Андижанская область
Шодиеву Лолажон Озодовну - главного режиссера отдела режиссеров радиоканала «Маhalla» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Яхшибоеву Озоду Абдужалоловну - редактора группы Кашкадарьинской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана