Олий Мажлис Сенатининг ўттиз саккизинчи ялпи мажлиси ўз ишини бошлади
Бугун, 14 март куни, Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг ўттиз саккизинчи ялпи мажлиси ўз ишини бошлади.
Ялпи мажлисда сенаторлар, Ҳукумат аъзолари, давлат органлари, вазирлик ва идоралар раҳбарлари, мамлакатимизда аккредитациядан ўтган дипломатик корпус ҳамда халқаро ташкилотлар вакиллари, Сенат ҳузуридаги Ёшлар парламенти аъзолари, шунингдек, оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этмоқда.
Ялпи мажлисни Олий Мажлис Сенати Раиси Танзила Нарбаева олиб бормоқда. Унда «Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Конституциявий Қонуни лойиҳаси бўйича Ўзбекистон Республикаси референдумини ўтказиш ҳақидаги масала кўриб чиқилмоқда.
Ялпи мажлис O'zbekiston 24”, “O'zbekiston” телерадиоканаллари, “Uzreport” телеканали ҳамда Сенатнинг YouTube тармоғидаги саҳифаси орқали тўғридан-тўғри ёритиб борилмоқда.

Сегодня, 14 марта, в Ташкенте начало свою работу тридцать восьмое пленарное заседание Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В пленарном заседании принимают участие сенаторы, члены правительства, руководители государственных органов, министерств и ведомств, представители дипломатического корпуса и международных организаций, аккредитованных в нашей стране, члены Молодежного парламента при Сенате, а также работники средств массовой информации.
Пленарное заседание ведет Председатель Сената Олий Мажлиса Танзила Нарбаева. На нем рассматривается вопрос о проведении референдума Республики Узбекистан по проекту Конституционного закона Республики Узбекистан «О Конституции Республики Узбекистан».
Пленарное заседание транслируется в прямом эфире на телеканалах «O'zbekiston 24», «O'zbekiston», телеканале «Uzreport» и через страницу Сената в