Ўзбекистон ТИВ раҳбари Ўмон Элчисини қабул қилди
2023 йил 19 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири в.б. Бахтиёр Саидов мамлакатимиздаги дипломатик миссиясини якунлаётган Ўмон Султонлигининг Фавқулодда ва мухтор элчиси Аҳмад ал-Касирийни қабул қилди.
Б.Саидов Элчининг икки томонлама муносабатлар изчил ривожланишига қўшган шахсий ҳиссасини юқори баҳолади.
Элчи Ўзбекистонда ишлаган даврида (2019-2023 йиллар) республиканинг жадал тараққиётига хизмат қилган кенг кўламли ислоҳотларнинг гувоҳи бўлганини таъкидлади.
Учрашувда Ўзбекистон-Ўмон ҳамкорлигининг долзарб масалалари, илгари эришилган келишувлар ижроси ва турли даражадаги бўлажак учрашувлар жадвали муҳокама қилинди.
Савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорликнинг мавжуд салоҳиятидан самарали фойдаланиш муҳимлиги қайд этилди.
Элчи Ўзбекистон томонига дипломатик фаолиятини амалга оширишда кўрсатилган ёрдам ва яратилган қулай шарт-шароитлар учун миннатдорлик билдирди.

Глава МИД Узбекистана принял Посла Омана
19 января 2023 года и.о. Министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и полномочного посла Султаната Оман в нашей стране Ахмеда аль-Касири  в связи с завершением его дипломатической миссии.
Б.Саидов высоко оценил личный вклад Посла в поступательное развитие двусторонних отношений.
Оманский дипломат сообщил, что за период своей работы  в Узбекистане (2019-2023гг.) стал свидетелем масштабных реформ, способствовавших динамичному прогрессу республики.
На встрече рассмотрены актуальные вопросы узбекско-оманского сотрудничества, ход реализации ранее достигнутых договоренностей и график предстоящих встреч на различных уровнях.
Отмечена важность эффективного использования имеющегося потенциала взаимодействия в торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и культурно-гуманитарной сферах.
Посол выразил благодарность узбекской стороне за всемерную поддержку и созданные благоприятные условия для осуществления его дипломатической деятельности в стране.