Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти Ташқи ишлар вазирлари Кенгашининг бўлажак йиғилиши тўғрисида
2023 йил 23-24 январь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси раислигида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти (ИҲТ) Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг йиғилиши бўлиб ўтади.
Ўзбекистоннинг мазкур тузилмага раислиги доирасида ўтказилаётган тадбирда ташқи ишлар вазирлари бошчилигидаги ИҲТга аъзо давлатлар делегациялари, шунингдек, Ташкилот Бош котиби Х.Нозирий иштирок этади.
Йиғилишни ёритиш истагини билдирган миллий ва хорижий оммавий ахборот воситалари вакиллари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигига қуйидаги ҳужжатларни тақдим этишлари керак:
1) мухбирни аккредитация қилиш тўғрисидаги ОАВ раҳбарияти мурожаати;
2) ОАВ тўғрисидаги маълумот;
3) аккредитациядан ўтадиган шахсларнинг таржимайи ҳоли (резюме / CВ), паспорт нусхаси ва фотосурати (3х4 ўлчамда, камида 240х320 пиксел , кўпи билан 600х800 пиксел, тўлиқ юз кўринган ҳолда, оқ фонда);
5) тўлдирилган анкета
Оммавий ахборот воситаларидан аризалар 2023 йил 20 январь Тошкент вақти билан соат 18:00 гача Ўзбекистон Республикасининг хориждаги дипломатик ваколатхоналари орқали ёки бевосита Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигига, жумладан eco-press@mfa.uz электрон манзили орқали қабул қилинади.
Белгиланган муддатдан кейин келиб тушган аризалар, шунингдек зарур маълумотлар ва тўлдирилган анкета илова қилинмаган мурожаатлар кўриб чиқиш учун қабул қилинмайди.

О предстоящем заседании Совета министров иностранных дел ОЭС
23-24 января 2023г. в г.Ташкенте под председательством Республики Узбекистан состоится заседание Совета министров иностранных дел Организации экономического сотрудничества (СМИД ОЭС).
В мероприятии, проводимом в рамках председательства Узбекистана в ОЭС, примут участие делегации стран-участниц Организации во главе с министрами иностранных дел, а также генеральный секретарь ОЭС Х.Нозири.
Представителям национальных и зарубежных СМИ, желающим принять участие в освещении заседания СМИД ОЭС, необходимо представить в МИД Республики Узбекистан нижеследующие документы:
1) письмо-обращение руководства СМИ касательно аккредитации своего корреспондента;
3) биографические данные (резюме / CV), копия паспорта и фотография (соотношение сторон 3х4, максимальное разрешение 600х800 пикс., минимальное - 240х320 пикс., в анфас, на белом фоне) аккредитуемых лиц;
4) заполненная анкета.
Заявки от СМИ принимаются до 18:00ч. (время ташкентское) 20 января 2023г. через дипмиссии Республики Узбекистан за рубежом либо непосредственно в МИД Республики Узбекистан, в т.ч. через специальную электронную почту eco-press@mfa.uz.
Обращения, полученные после указанного срока, а также заявки без необходимых сведений и заполненной анкеты, к рассмотрению не принимаются. При этом, сам факт подачи зарубежными СМИ заявки на участие в освещении мероприятий, без подтверждения со стороны МИД Республики Узбекистан об их аккредитации, не является основанием для приезда в Узбекистан и осуществления журналистской деятельностью.