ОТБ билан инвестициявий ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 14 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Халқаро ҳамкорлик ва тараққиёт агентлиги, Осиё тараққиёт банки вакиллари ва лойиҳа ташаббускорлари иштирокида мазкур Банк ҳамкорлигида амалга оширилаётган инвестиция лойиҳаларининг жорий ҳолатини кўриб чиқиш бўйича якуний йиғилиш бўлиб ўтди.
Коммунал ва сув хўжалиги, қишлоқ хўжалиги, энергетика, транспорт инфратузилмаси, соғлиқни сақлаш ва таълим каби соҳалардаги лойиҳаларни ҳаётга татбиқ этиш масалалари муҳокама қилиниб, уларни ўз вақтида фойдаланишга топшириш чора-тадбирлари таҳлил қилинди.
Учрашув якунлари бўйича эришилган келишувларни амалга ошириш бўйича аниқ чора-тадбирлар ва муддатлар кўрсатилган баённома ишлаб чиқилди.

Обсуждены перспективы инвестиционного сотрудничества с АБР
14 декабря текущего года Агентством по международному сотрудничеству и развитию при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан совместно с Азиатским банком развития и инициаторами проектов проведена итоговая встреча по обзору портфеля инвестиционных проектов, реализуемых в Узбекистане с участием Банка.
Адресно обсуждены аспекты имплементации портфеля проектов в таких сферах, как коммунальное и водное хозяйство, сельское хозяйство, энергетика, транспортная инфраструктура, здравоохранение и образование и проанализированы меры по их своевременному вводу в эксплуатацию.
По итогам встречи разработан протокол с указанием конкретных мер и сроков исполнения достигнутых договорённостей.