Россия Элчиси билан учрашув тўғрисида
2022 йил 7 декабр куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари Фурқат Сидиков Россия Федерациясининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Олег Малгинов билан учрашув ўтказди.
Суҳбат чоғида савдо-иқтисодий ва сармоявий ҳамкорликнинг долзарб масалалари, Ўзбекистон ва Россия ўртасидаги стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш истиқболлари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон Республикаси ва Россия Федерацияси ҳукуматлари раҳбарлари даражасида Қўшма комиссиянинг 3 Мажлиси, шунингдек, Самарқанд шаҳрида 1-2 декабр кунлари бўлиб ўтган Ўзбекистон-Россия бизнес-форуми муваффақиятли ўтказилгани қайд этилди.
Икки томонлама келишувлар ва иқтисодий лойиҳаларнинг ўз вақтида ва сифатли амалга оширилишини таъминлаш мақсадида мунтазам алоқаларни давом эттиришга келишиб олинди.

О встрече с Послом России
7 декабря 2022 года состоялась встреча Первого заместителя министра иностранных дел Республики Узбекистан Фурката Сидикова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в нашей стране Олегом Мальгиновым.
В ходе беседы были обсуждены актуальные вопросы торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества, перспективы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства Узбекистана и России.
Отмечено успешное проведение 3-го заседания Совместной комиссии на уровне глав Правительств Республики Узбекистан и Российской Федерации, а также узбекско-российского бизнес-форума, прошедших 1-2 декабря текущего года в г. Самарканде.
Достигнута договоренность о поддержании регулярных контактов в целях обеспечения своевременной и качественной реализации двусторонних договоренностей и проектов экономического характера.