Бугун Олий Мажлис Сенатининг ўттиз учинчи ялпи мажлиси ўз ишини бошлади.
Парламент юқори палатаси маълумотига кўра, мажлисда Сенат, ҳукумат  аъзолари, вазирлик ва идораларнинг вакиллари, Сенат ҳузуридаги Ёшлар парламенти аъзолари ҳамда оммавий ахборот воситалари ходимлари қатнашмоқда.
Ялпи мажлисни Ўзбекистон Олий Мажлиси Сенати раиси Танзила Норбоева олиб бормоқда.
Ялпи мажлисда кўриб чиқиладиган масалаларни Сенатнинг YouTube тармоғидаги саҳифаси орқали онлайн кузатиб бориш мумкин.
Эслатиб ўтамиз, мажлисда «Стандартлаштириш тўғрисида»ги, «Кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқларни давлат рўйхатидан ўтказиш тўғрисида»ги ҳамда «Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги қонунлар кўриб чиқилади.

В Ташкенте открылось тридцать третье пленарное заседание Сената Олий Мажлиса
По данным верхней палаты парламента, в мероприятии принимают участие члены Сената, правительства, Молодежного парламента, представители министерств и ведомств, работники средств массовой информации.
Пленарное заседание ведет Председатель Сената Олий Мажлиса Танзила Нарбаева.
За ходом обсуждения вопросов на пленарном заседании можно наблюдать в режиме онлайн через канал Сената в YouTube.
Напомним, планируется рассмотреть законы «О стандартизации», «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан».